Siatkarki Chemika Police po 19 latach przerwy znów najlepsze w kraju. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Siatkarki Chemika Police po 19 latach przerwy znów najlepsze w kraju. W trzecim finałowym spotkaniu z Impelem Wrocław, policzanki wygrały pewnie 3:0 (25:16, 25:19, 25:23) i po raz trzeci w historii klubu zdobyły tytuł mistrzyń Polski.
Grupa kibiców zespołu z Polic oszalała z radości, a na zawodniczki polały się strumienie szampana.

- Przed meczem byłyśmy tak zdeterminowane, że nikt nawet nie dopuszczał myśli o porażce - powiedziała tuż po spotkaniu Agata Sawicka, libero Chemika. - Strasznie się cieszę i gratuluję całemu zespołowi.

Dla Małgorzaty Glinki-Mogentale, dwukrotnej mistrzyni Europy, triumfatorki Ligi Mistrzyń i zdobywczyni Pucharu Top Teams, to pierwszy tytuł mistrzyni Polski.

- To niesamowite uczucie, gdy zdobywa się polskie złote medale. Śmiało mogę powiedzieć, że jako sportowiec jestem spełniona - przyznała Glinka.

To drugie w tym sezonie trofeum policzanek. Wcześniej siatkarki Chemika zdobyły także Puchar Polski.

W całym sezonie policzanki przegrały zaledwie dwa mecze w rundzie zasadniczej. W trakcie rozgrywek władze klubu zmieniły trenera zespołu. Mariusza Wiktorowicza zastąpił Włoch Giuseppe Cuccarini.

Teraz pora na podbój Europy. Jak informował niedawno "Przegląd Sportowy", wśród kandydatek do gry w polickim klubie wymienia się czołowe siatkarki świata: Jovanę Brakočević (VakifBank Stambuł), którą uznano najlepszą siatkarką Serbii 2013 roku czy też chorwacką środkową Eczacibasi Stambuł Maję Poljak.

Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobył zespół Atomu Trefla Sopot, który w rywalizacji o trzecie miejsce pokonał MKS Tauron Dąbrowę Górniczą.

Zobacz wyjściowe szóstki obu drużyn i bezpośrednią relację z meczu.
Relacja Artura Dyczewskiego.
- Byłyśmy tak zdeterminowane, że nikt nie dopuszczał myśli o porażce z Impelem - powiedziała tuż po meczu Agata Sawicka, libero Chemika. - Strasznie się cieszę i gratuluję całemu zespołowi.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]