Beata Golisowicz zarządzała placówką od 2003 roku. Cieszyła się zaufaniem zarówno wśród nauczycieli, rodziców jak i uczniów, dlatego decyzja o zmianie dyrektora wywołała w Policach falę protestów.
- Dziś, po ostatecznej już decyzji sądu czuję po prostu ulgę - mówi Golisowicz. - Mam poczucie sprawiedliwości. Po prostu pewnych rzeczy się nie robi, tak trudno było zrozumieć to, co się stało. Było to tak niesprawiedliwe, że w tej chwili czuję spokój, że istnieje sprawiedliwość na tym świecie.
Starostwo nie chce komentować tej decyzji.
- Znam wyłącznie decyzję sądu, ale nie znam uzasadnienia, więc nie będę wypowiadać się na ten temat - twierdzi Anna Rybakiewicz wicestarosta powiatu polickiego. - Trudno mi na tę chwilę cokolwiek komentować prócz tego, że znam wyrok z przekazu ustnego.
Na początku przyszłego roku zostanie rozstrzygnięty nowy konkurs na dyrektora Białej. Do tego czasu tę funkcję pełnić będzie osoba wyznaczona przez nowy zarząd Starostwa Powiatowego.