Chemiczki pokonały Legionovię Legionowo 3:0 (25:14, 25:19, 25:18) i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Chemiczki pokonały Legionovię Legionowo 3:0 i awansowały do półfinału Mistrzostw Polski.
Broniące tytułu policzanki w pierwszej rundzie play-off wygrały rywalizację do dwóch zwycięstw 2:0. Po wygranej w Legionowie bez straty seta, drużyna trenera Giuseppe Cuccariniego pokonała w poniedziałek w Szczecinie Legionovię 3:0 w setach do 14, 19 i 18.

Kapitan Chemika Anna Werblińska przyznała, że wygrana i awans do półfinału sprawiły wiele radości policzankom. - Bardzo się cieszymy z awansu. To był nasz priorytet, żeby awansować. Zagrywka ustawiła nam spotkanie. Grało się nam swobodnie i luźno - powiedziała Werblińska.

W półfinale play-off mistrzostw Polski przeciwnikiem siatkarek Chemika Police będzie zwycięzca rywalizacji Aluprofu Bielsko-Biała z Impelem Wrocław. Na razie w play-off do dwóch zwycięstw Aluprof prowadzi 1:0. Kolejny mecz tych drużyn odbędzie się w czwartek we Wrocławiu.

Wcześniej 4 i 5 kwietnia zagrają w Szczecinie w turnieju Final Four Ligi Mistrzyń.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 20.
Kapitan Chemika Anna Werblińska przyznała, że wygrana i awans do półfinału sprawiły wiele radości policzankom.