Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin pokonali Stal Mielec 29:25. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin zrobili pierwszy krok na drodze do awansu do półfinału Mistrzostw Polski. W sobotę, we własnej hali, wygrali ze Stalą Mielec 29:25 w pierwszym meczu fazy play-off.
Na początku spotkania dominowali goście, którzy prowadzili nawet 6:4. Szczecinianie odrobili straty i po 30 minutach gry mieli jednobramkową przewagę.

W drugiej połowie pojedynek nadal był wyrównany i zacięty, ale górą byli zawodnicy trenera Rafała Białego. Stal jednak grała ambitnie i doprowadziła do remisu.

Końcówka meczu należała już do szczypiornistów Pogoni. Kapitalne zawody rozgrywał skrzydłowy szczecińskiej ekipy Wojciech Zydroń, który po skutecznych kontrach kończył akcję swojej ekipy i poprowadził ją do pierwszego zwycięstwa w fazie play-off.

Drugi mecz ze Stalą - 19 kwietnia w Mielcu. Jeżeli Pogoń wygra, to awansuje do półfinału Pucharu Polski.