Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Koncert jazzowy Kotetsu i Makoto Kuriya. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Koncert jazzowy Kotetsu i Makoto Kuriya. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Takafumi Akahoshi z Pogoni Szczecin, wikingowie i pies rasy szpic promują Pomorze Zachodnie w Japonii
Jazzowy koncert i prezentacja współpracy polsko - japońskiej z udziałem kilkudziesięciu szczecińskich przedsiębiorców oraz Japończyków mieszkających w regionie odbyła się we wtorek w studiu koncertowym Radia Szczecin.

Japan Fest to przede wszystkim jazzowy koncert, w którym wystąpili Makoto Kuriya (fortepian), Newman Taylor Baker (perkusja), Francesco Angiuli (kontrabas), Sylwester Ostrowski (saksofon) oraz Kotetsu (wokal).

Koncert poprzedził film promujący Pomorze Zachodnie. W środę tokijska telewizja Wallop wyemitowała półgodzinny program program poświęcony atrakcjom Pomorza Zachodniego. Widzowie w Japonii obejrzeli w nim m.in. nowy budynek filharmonii, relacje z regat The Tall Ships Races i Festiwalu Wikingów.

O życiu w Szczecinie opowiadali też Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama z Pogoni Szczecin oraz właściciel sieci restauracji sushi w Szczecinie. Japończycy obejrzeli również szczecińska ceramikę i hodowlę psów szpiców miniaturowych Pomeranian, które są w Japonii bardzo popularne. W związku z nazwą Japończycy kojarzą je z naszym regionem. Materiały wideo do programu przygotowała redakcja portalu radioszczecin.pl. Program ma być pierwszym z serii o zachodnim Pomorzu.

Promowanie Pomorza Zachodniego to element współpracy polsko-japońskiej, która w przyszłości może przyczynić się do rozwoju japońskiego biznesu w Polsce - tłumaczy Sylwester Ostrowski, muzyk jazzowy i ambasador projektu.

Jestem przekonana, że relacje między Japonią, a województwem zachodniopomorskim będą się rozwijać - mówiła Megumi Osugi-Stępień, pierwszy sekretarz ambasady Japonii. Zadeklarowała również pomoc dla przedsiębiorców, którzy szukają kontaktów biznesowych w Japonii.

- Jestem w Polsce pierwszy raz i to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę przedstawić polskiej publiczności muzykę japońską - powiedział Kotetsu.

Patronem akcji jest Radio Szczecin. Partnerem promocji regionu jest Marszałek Województwa.
Promowanie pomorza zachodniego to element współpracy polsko-japońskiej, która w przyszłości może przyczynić się do rozwoju japońskiego biznesu w Polsce - tłumaczy Sylwester Ostrowski, muzyk jazzowy i ambasador projektu.
Rynek japoński, jak i polski, jest otwarty dla przedsiębiorców - mówiła Megumi Osugi-Stępień, pierwszy sekretarz ambasady Japonii.
Jak mówi wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj, nawiązanie współpracy pozwoli polskim przedsiębiorcom obu narodowości poznać lepiej warunki rozwoju biznesu.
- Jestem w Polsce pierwszy raz i to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę przedstawić polskiej publiczności muzykę japońską - powiedział Kotetsu.
Realizacja: Radio Szczecin

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty