Z mężczyzn najszybszym okazał się Marek Jaskółka. Fot. Piotr Rakowski [Radio Szczecin]
Szczecinianin i policzanka triumfatorami triathlonowych Mistrzostw Polski w Szczecinie. Z mężczyzn najszybszym okazał się Marek Jaskółka.
Liczącą 56,5 kilometra trasę pokonał w dwie godziny, dwie minuty i 54 sekundy. W tym czasie przepłynął wpław 950 metrów, przejechał na rowerze 45 kilometrów i przebiegł 10,5 kilometra.

- Było bardzo gorąco. Zagrzałem się i musiałem chłodzić wodą - mówił zaraz po ukończeniu zawodów Jaskółka.

Drugie miejsce wśród panów zajął Maciej Chmura z Wrocławia, trzecie Marcin Ławicki z Lubina.

Najszybszą kobietą okazała się Paulina Kotfica z Polic. Linię mety przy gmachu Akademii Morskiej na Wałach Chrobrego przekroczyła z czasem dwóch godzin, 13 minut i 55 sekund.

- Rewelacyjna była trasa rowerowa. Bardzo ciężki był jedynie bieg - po kostce brukowej, ale w urokliwym miejscu - komentowała zawodniczka.

Wicemistrzynią Polski została Joanna Sołtysiak z Koła, na trzecim stopniu podium stanęła Lidia Juchniewicz z Lidzbarka Warmińskiego.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie, podczas zawodów odbywających się w Szczecinie w ramach Enea Tri Tour, zwyciężył Paweł Komada z Zielonej Góry. Przepłynął 1900 metrów, przejechał na rowerze 90 i przebiegł 21 w czasie 4 godzin 35 minut i 15 sekund. W nagrodę Kamoda odebrał dwa tysiące złotych.

Ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom odbędzie się o 17:30 na Wałach Chrobrego. Zawody w ramach Enea Tri Tour odbywają się w Szczecinie po raz drugi.
Na dwukrotnie dłuższym dystansie, podczas zawodów odbywających się w Szczecinie w ramach Enea Tri Tour, zwyciężył Paweł Komada z Zielonej Góry.
Realizacja: Piotr Rakowski [Radio Szczecin]