Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sławomir Nitras otrzymał rekomendacją na listę do Sejmu z Kamienia Pomorskiego - dowiedziało się Radio Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Sławomir Nitras otrzymał rekomendacją na listę do Sejmu z Kamienia Pomorskiego - dowiedziało się Radio Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Sławomir Nitras otrzymał rekomendację na listę do Sejmu z Kamienia Pomorskiego. Doradca premier Ewy Kopacz wcześniej nie uzyskał poparcia w Szczecinie, gdzie przez dziesięć lat był szefem miejskich struktur, przed Olgierdem Geblewiczem.
Marszałek województwa zachodniopomorskiego i przewodniczący PO w Szczecinie tłumaczył to brakiem takiej propozycji ze strony partyjnych kół.

Jak mówi Sebastian Mamzer, szef kamieńskiej PO, o akceptacji kandydatury Nitrasa zadecydowały jego osobiste predyspozycje. - Naturalnym byłoby, gdyby dostał rekomendację ze Szczecina. Ale wystąpił o rekomendację do nas. Na pewno jest postacią z dużą i niebanalną historią jeśli chodzi o PO - uzasadnia Mamzer.

Kamieńską listę kandydatów na posłów uzupełniają dyrektor gabinetu marszałka Sejmu Michał Marcinkiewicz oraz posłowie Ewa Żmuda-Trzebiatowska oraz Konstanty Oświęcimski. Do Senatu kamieńska PO zarekomendowała radnego zachodniopomorskiego sejmiku Artura Łąckiego.

Sławomir Nitras otrzymał też rekomendacje z Białogardu. Nie chce jednak komentować sprawy.

Listy PO mają być gotowe do końca lipca. Prawdopodobnie 6 sierpnia zatwierdzi je rada krajowa partii. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty