logowanie » Czwartek, 29 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Nowe tramwaje i autobusy

fot. PR Szczecin [ŁSz]

fot. PR Szczecin [ŁSz]

Nowe autobusy i tramwaje wyjadą niebawem na ulice Szczecina. Miasto chce odnowić tabor, ale również poprawić stan torowisk.

Do zakupu tramwajów i remontów dołoży się prawdopodobnie Unia Europejska. Pierwsze nowe tramwaje przyjadą do Szczecina już w maju. Na razie jedynie na testy, ale jeśli krótsze wagony jeżdżących już po mieście Tatr się sprawdzą, miasto po wakacjach sprowadzi kilkadziesiąt sztuk z Berlina na stałe. 6 zupełnie nowych wagonów na tory wyjedzie w grudniu - na Mikołaja. Kosztować będą aż 15 mln złotych.

Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Michał Przepiera liczy na to, że do zakupu połowę dołoży Unia Europejska. Nie z pieniędzy unijnych ale z zysków z planowanej podwyżki biletów miasto chce kupić 8 nowych autobusów.

Wiadomości

Można zapisać niepełnosprawne dziecko do nowego przedszkolaRozpoczęły się zapisy do nowego, szczecińskiego przedszkola dla niepełnosprawnych dzieci.» więcej Miał zabić motocyklistę, bo ten zajechał mu drogęPrzed szczecińskim sądem ruszył w czwartek proces Mateusza P. 31-latek jest oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.» więcej Co dalej z wystawą w CDP?W przyszłym tygodniu mamy dowiedzieć się, dlaczego firma projektowa nie chce już pracować przy ekspozycji w szczecińskim Centrum Dialogu Przełomy.» więcej Marszałek miał wypadek. "Akcja Ferie 2015 zakończona z przytupem"Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz miał wypadek. Na koniec ferii spędzonych we włoskich Alpach przewrócił się na nartach i złamał nogę. Na tyle poważnie, że niezbędne było wkręcenie śrub.» więcej Tego jeszcze nie było. Rembrandt w SzczecinieObraz Rembrandta "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem" będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Otwarcie wystawy, na której zostanie zaprezentowane dzieło wybitnego holenderskiego malarza, odbędzie się w sobotę.» więcej Finał Ligi Mistrzyń w Szczecinie [WIDEO]Turniej finałowy Ligi Mistrzyń w siatkówce kobiet odbędzie się w tym roku w Szczecinie. Gospodarzem turnieju będzie Chemik Police. Organizację Final Four LM przydzieliła mu Europejska Federacja Siatkówki CEV.» więcej Banki pójdą na rękę "frankowiczom"W środę o pomoc dla kredytobiorców apelował minister gospodarki i wicepremier Janusz Piechociński, a w czwartek związek banków polskich przyjął konkretne rozwiązania.» więcej Dawid Krystek nie jest już szefem biura Grzegorza NapieralskiegoGrzegorz Napieralski żegna się z - byłym - partyjnym kolegą. Szef SLD w Szczecinie Dawid Krystek nie jest już szefem biura zawieszonego posła.» więcej Mucha: Prywatyzację PŻB trzeba zatrzymać [WIDEO]PiS alarmowało, ale nikt nie chciał słuchać. Dziś wszyscy są zgodni, że prywatyzację PŻB trzeba zatrzymać - mówił w "Rozmowach pod krawatem" radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Paweł Mucha.» więcej Wyjechali ze Szczecina, żeby pomagać najbiedniejszym w Azji [ZDJĘCIA, WIDEO]Celina Szwinta i Radek Młodzianowski sprzedali wszystko co mieli - samochody, mieszkanie - a nawet ciepłe ubrania i przeprowadzili się do stolicy Kambodży. Teraz walczą o wodę pitną dla mieszkańców okolicznych wiosek.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej