logowanie » Wtorek, 27 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Nowy burmistrz Kalisza Pomorskiego

Lidia Krawczuk-Janicka

Premier, na wniosek wojewody, wyznaczył Janusza Garbacza na pełniącego obowiązki burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Zmarł burmistrz Kalisza Pomorskiego

Dziś w nocy po ciężkiej chorobie zmarł w szpitalu Andrzej Hypki, który od 2002 roku był burmistrzem Kalisza Pomorskiego.
Dotychczasowy zastępca będzie pełnił swoją funkcję do przedterminowych wyborów, które odbędą się w połowie stycznia przyszłego roku. Poprzedni burmistrz Kalisza Pomorskiego Andrzej Hypki zmarł 16 października. Przedterminowe wybory w gminie powinny odbyć się w ciągu 90 dni od momentu podjęcia przez Radę Miasta uchwały o wygaśnięciu mandatu burmistrza. Taka uchwała została podjęta 22 października.

Janusz Garbacz jest magistrem ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, od kwietnia pracował jako zastępca burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Wiadomości

Awaria usunięta. Prąd wraca do mieszkań na PomorzanachPracownicy Enei usunęli awarię sieci, do której doszło we wtorek na szczecińskich Pomorzanach.» więcej Auta zderzyły się pod Myśliborzem. Cztery osoby ranneCztery osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej nr 26 pod Myśliborzem. We wtorek po południu zderzyły się tam dwa samochody osobowe.» więcej Pediatria w Zdrojach w nowoczesnej odsłonieKilkanaście nowoczesnych sal oraz nowe urządzenia medyczne do wykonywania badań pulmonologicznych i alergologicznych - tak wygląda teraz oddział pediatrii w szpitalu w Zdrojach.» więcej Radni sejmiku nie chcą prywatyzacji Polskiej Żeglugi BałtyckiejZachodniopomorski sejmik apeluje do rządu o wstrzymanie prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. "Nie możemy pozwolić na działania, które grożą utratą tej firmy" - czytamy w przyjętym głosami wszystkich radnych dokumencie.» więcej Najtańsza benzyna jest w Gryfinie3 złote i 95 groszy - tyle zapłacimy za litr benzyny lub oleju napędowego na dwóch stacjach paliw w Gryfinie. Według portalu cenapaliw.pl to najmniej w kraju.» więcej Marszałek: "Trudny budżet". Opozycja: "Budżet bezradności"Zachodniopomorski sejmik przyjął budżet województwa na 2015 rok. Dyskusja radnych trwała trzy godziny. Marszałek województwa, który przygotował plan wydatków regionu przyznawał, że "to budżet przejściowy, trudny i wymagający oszczędności" ...» więcej Dyrektor sportowy Pogoni zrezygnowałGrzegorz Smolny podał się do dymisji, a to oznacza, że nie jest już ani wiceprezesem, ani dyrektorem sportowym Pogoni Szczecin. Komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalnej stronie klubu.» więcej Zaginął muzyk ze Szczecina Waldemar JędruszakGitarzysta z zespołami O.D.C. oraz The Analogs grał w weekend koncert w Bydgoszczy. W niedzielę nad ranem zniknął.» więcej Sesja sejmiku rozpoczęta minutą ciszyPodczas sesji sejmiku minutą ciszy w hołdzie ofiarom Auschwitz uczcili 70. rocznicę wyzwolenia obozu zachodniopomorscy radni.» więcej "Kraje Unii Europejskiej powinny wesprzeć militarnie Ukrainę"Norbert Obrycki w audycji "Rozmowy pod krawatem" powiedział, że kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, powinny wesprzeć militarnie Ukrainę.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
NATO wyraźniej zaznaczy swoją obecność w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mieszkańcy o finale WOŚP: "Światełko do nieba to porażka" [ZDJĘCIA, WIDEO]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej