Polscy szczypiorniści musieli pokonać zespół Białorusi, by zachować szansę na awans do najlepszej czwórki rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. Zadanie wykonali perfekcyjnie.
Polaków odpowiedzialność zdusiła w pierwszych 20 minutach. Grający bez presji wyniku i swojego najlepszego zawodnika Sergieja Rutenki Białorusini postawili się naszej kadrze i mecz był wyrównany.

Po kwadransie gry szkoleniowcy obu zespołów zaczęli wprowadzać na parkiet zmienników. Od tego momentu przewaga naszej reprezentacji systematycznie rosła i już do przerwy Polacy wypracowali sobie bezpieczną przewagę 19:13.
W polskiej drużynie wyróżniali się Kamil Syprzak, Michał Szyba i tradycyjnie Sławomir Szmal z Michałem Jureckim. Po stronie rywali ambitnie walczył m.in. były zawodnik Pogoni Szczecin - Sergiej Szyłowicz.

Druga połowa nie popsuła święta na trybunach krakowskiej Tauron Areny. Polacy kontrolowali spotkanie (prowadzili nawet 28:18) i pewnie wygrali 32:27. Co równie ważne - obyło się bez kontuzji.

W innym poniedziałkowym meczu polskiej grupy niespodzianka. Pogromcy Polaków z soboty - Norwedzy - tylko zremisowali z Macedonią 31:31. Mogą być zadowoleni, bo do przerwy Macedończycy prowadzili 17:13.

W środę decydujący dla Polaków mecz. Jeśli pokonają Chorwatów awansują do strefy medalowej. Ten mecz o godzinie 20.30. A wcześniej - o 18.15 - drugie interesujące nas spotkanie: Francja - Norwegia. Tu też zwycięzca zapewni sobie półfinał.