Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Misiło w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Piotr Misiło w "Rozmowach pod krawatem". Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Politycy podgrzewają atmosferę na stadionach, to nie jest dobra praktyka - stwierdził w "Rozmowach pod krawatem" poseł .Nowoczesnej ze Szczecina, Piotr Misiło.
Zdaniem parlamentarzysty, musiał zareagować, gdy na meczu Legii wywieszono transparent, w którym była mowa o "szubienicach" dla niektórych partii czy dziennikarzy.

Na konferencji w Sejmie Misiło przywołał przykład zabitego na początku lat 90. kibica Pogoni Szczecin. Nie spodobało się to fanom Portowców, którzy nazwali posła .Nowoczesnej "polityczną parówą".

- Ja nie wywołałem żadnej awantury. Jeśli ktoś wywołał awanturę, to ewentualnie kibice. Mają do tego prawo, choć mi się to nie podoba - tłumaczył Misiło w "Rozmowach pod krawatem". - Chodzi o to, żeby nigdy więcej nie doszło do takiej śmierci. To co się dzieje obecnie na stadionach piłkarskich, to podgrzewanie atmosfery przez polityków obu stron, to nie jest dobra praktyka. Chciałbym, żeby tego nie było.

Zdaniem Piotra Misiły, przykłady podgrzewania atmosfery na stadionach to np. gdy prezydent Andrzej Duda wręczał piłkarzom Puchar Polski. Dodajmy, że akurat te rozgrywki odbywają się pod patronatem głowy państwa.

Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem" i zobacz wideo.


- Ja nie wywołałem żadnej awantury. Jeśli ktoś wywołał awanturę, to ewentualnie kibice. Mają do tego prawo, choć mi się to nie podoba - tłumaczył Piotr Misiło w "Rozmowach pod krawatem".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty