Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Tak zachodniopomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej określa sytuację wokół Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zgodnie z planowanymi zmianami ma się zmienić sposób wyłaniania ich władz. Projekt ustawy w tej sprawie w grudniu ubiegłego roku złożyła grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on zmianę liczby członków rad nadzorczych funduszy z siedmiu wyłanianych przez sejmik do pięciu wyznaczanych w większości przez wojewodę. Do tego zarządy funduszy miałyby być nie trzy a dwuosobowe. Nowe przepisy miałyby usprawnić pracę i zapewnić oszczędności.

Zdaniem opozycji pozbawią one jednak samorządy kontroli nad funduszami i wpływu na ich pracę. Zmiany negatywnie ocenia też szef zachodniopomorskiego Sojuszu Dariusz Wieczorek.

- Byłoby to bardzo złe działanie na szkodę Funduszu i taki element wojenki platformo-pisowskiej - stwierdził Wieczorek.

A to dlatego, że w większości sejmików w Polsce rządzi koalicja PO-PSL. W Zachodniopomorskiem władze województwa rozwiązały już umowę z funduszem na realizację zadań finansowanych ze środków unijnych.

- Tak odcina się go od finansowania - mówi Jerzy Kotlęga, radny SLD w sejmiku. - To rzecz bez precedensu i przysłowiowy strzał w stopę albo w kolano.

We wtorek na sesji sejmiku radni mają podjąć decyzję co do przyjęcia stanowiska w sprawie proponowanych zmian. W opinii działaczy Sojuszu nie będzie miało ono większego znaczenia.
Zmiany negatywnie ocenia też szef zachodniopomorskiego Sojuszu Dariusz Wieczorek.
W Zachodniopomorskiem władze województwa rozwiązały już umowę z funduszem na realizację zadań finansowanych ze środków unijnych. - Tak odcina się go od finansowania - mówi Jerzy Kotlęga, radny SLD w sejmiku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty