Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Młode Wilki wracają do Szczecina. Powstanie trzecia część kultowego filmu o młodych-gniewnych, kręconego w Szczecinie ponad 20 lat temu. Producent i reżyser zdradzili, że i tym razem zdjęcia powstaną w stolicy zachodniopomorskiego. Nie zagrają w nim jednak ani Jakimowicz ani Szwedes.
Ekipa przyjechała do Szczecina na dokumentację. Scenariusz jest gotowy, ale to tajemnica, wiadomo, że główni bohaterowie to zupełnie nowe, młode postaci, a niektóre wątki będą kręcone m.in. w porcie, na pl. Grunwaldzkim czy na Wałach Chrobrego. Jedna ze scen zostanie nakręcona podczas regat The Tall Ships Races. Będą szybkie samochody, wątki kryminalne i strzelaniny.

- Chcemy, żeby Szczecin zagrał główną rolę w tym filmie, ponieważ jest to kontynuacja i dalsze losy bohaterów, którzy grali wcześniej i młode pokolenie, które będzie grało w tym filmie - zapowiada Bogusław Job, producent filmu.

W filmie ma zagrać również Radio Szczecin.

- Mamy ogromny sentyment do tamtej przygody. Radio Szczecin otwierało film, zapowiadało, myślę, że tradycji stanie się zadość i w jakiś sposób Radio pojawi się w naszym filmie - dodał Jarosław Żamojda, autor scenariusza i reżyser filmu.

W filmie zobaczymy m.in. Małgorzatę Kożuchowska i Pawła Deląga, Jana Nowickiego i Zbigniewa Suszyńskiego. "Cichego" czyli Jarosława Jakimowicza i Piotra Szwedesa "Prymusa" nie zobaczymy.

- Cichego nie zobaczymy, ponieważ zginął, po rozmowach moich z inwestorami i dystrybutorem stwierdziliśmy, że nie możemy wskrzeszać umarłych i robić science fiction - wyjaśnił Jarosław Żamojda.

Zdjęcia rozpoczną się na początku lipca, potrwają do sierpnia. Film ma być gotowy pod koniec roku. "Obsuwę" w realizacji filmu reżyser i producent tłumaczą zmianami scenariusza.

Młode Wilki nakręcono w 1994 roku. Kolejna część powstała dwa lata później - jako Młode Wilki 1/2.
Relacja Anny Łukaszek
Fotosy z filmy Młode Wilki
Fotosy z filmy Młode Wilki
Bogusław Job i Jarosław Żamojda. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Bogusław Job i Jarosław Żamojda. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty