Radio Szczecin » Region »

Potężne korki na drogach regionu [NOWE]

Marek Borowiec / Informacyjna Agencja Radiowa
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Na zachodniopomorskich trasach prowadzących nad morze ruch z każdą chwilą jest coraz większy. W kilku miejscach trzeba zwolnić.
Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Potężne korki na nadmorskiej drodze nr 102 - informują słuchacze Radia Szczecin.
Aktualizacja z godziny 17
Nieco łatwiej na drodze krajowej nr 6 w kierunku Kołobrzegu, a nadal spore utrudnienia na DK nr 3 do Świnoujścia.

Na krajowej "szóstce" wolno jedzie się tuż po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Nadal kilkukilometrowy korek za miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

- Chciałem poinformować o gigantycznym korku przed Płotami - mówi słuchacz Mateusz.

Na krajowej "trójce" korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km.

- Jadę właśnie koło zjazdu z obwodnicy Miękowa i jest mega korek. Ogromny - mówi słuchaczka Karina.

Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem. A na drodze nr 3 ze Świnoujścia do Szczecina jest nasz reporter.

- Drogą w kierunku Szczecina jedzie się płynnie. Natomiast ze Szczecina do Świnoujścia ruch jest o wiele większy. Na tych wąskich gardłach, np. w Brzozowie, Przybiernowie, trzeba niestety postać w korku. Mają czasami długość nawet trzech kilometrów. Dlatego, jeśli jedziemy nad morze, wybierajmy trasy alternatywne - informuje Kamil Nieradka.

Na drodze wojewódzkiej nr 102 z powodu remontów korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości.

Na sygnały z dróg od słuchaczy czekamy pod numerem naszego czujnego telefonu 510 777 222.

Aktualizacja z godziny 16
Korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina przed węzłem Kijewo do węzła Rzęśnica. Dalej wolno jedzie się po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Utrudnienia między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk korek przed miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na drodze krajowej nr 3 - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości. Również w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej.

Aktualizacja z godziny 15
Nie mają łatwego dnia kierowcy jadący nad morze. Niezmiennie korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina od Klęskowa aż do Klinisk. Dalej między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk, korek mamy od obwodnicy Nowogardu do praktycznie centrum Płotów. To z powodu wypadku w Żabowie, w którym sześć osób zostało rannych. Obowiązuje tam tam ruch wahadłowy. Utrudnienia są wszędzie tam, gdzie trwają roboty drogowe na S6 - w rejonie Modlimowa i Pniewa.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na krajowej "trójce" - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Polecamy drogę alternatywną, o czym mówi nasz słuchacz.

- Czas przejazdu trasą alternatywną to godzina i 25 minut. Jak to miło, że większość kierowców lubi stać w korkach na głównej trasie i tutaj można spokojnie, pomalutku przejechać. Miłego dnia dla wszystkich stojących w korku - mówi kierowca Zbyszek.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości - Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie, Pobierowo. Także w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej. Na promy w Świnoujściu trzeba czekać około godziny.

Aktualizacja z godziny 14
Podpowiedź dla tych, którzy zmierzają w kierunku zachodniopomorskiego wybrzeża trasą S3 przez Gorzów Wielkopolski. Korek przekracza tam 11 kilometrów. Aby go ominąć wystarczy na węźle drogowym Skwierzyna zjechać na starą drogę krajową nr 3. Tam, przez Deszczno i ulicami Gorzowa, wyjedziemy już za potężnym zatorem. Na odcinku S3 zwalniamy nieznacznie przed węzłem Rzęśnica.

Rzecznik prasowy lubuskiej policji Maciej Kimet powiedział, że korek ma związek ze wzmożonym ruchem wakacyjnym oraz remontem drogi.

Nieco później za Obwodnicą Miękowa przed Babigoszczą i kilka kilometrów dalej, przed obwodnicą Przybiernowa. Warto już w okolicach Goleniowa skręcić na trasę alternatywną czyli drogą wojewódzką 111, którą przez Stepnicę ominiemy tworzące się zatory wyjeżdżając na "trójkę" w Wolinie.

- Dzwonię z informacją dla kierowców, żeby powracający znad morza też wybierali drogę alternatywną, przejazd od Wolina do Szczecina zakorkowany, jadę ponad godzinę, stoimy między Miękowem, a Babigoszczą, na odcinkowym pomiarze prędkości również korek - relacjonował słuchacz Radia Szczecin.

- Kiedy się zrobiła dobra pogoda to muszę stać w ogromnym korku, stoję od godziny, prawie się nie przesuwamy, to wszystko przez to, że w trakcie sezonu odbywają się roboty drogowe, jeden pas jest tylko czynny, ruch wahadłowy, nie rozumiem tego - relacjonuje swoją podróż po nadmorskiej drodze nr 102 słuchaczka Radia Szczecin.

Kolejne poważne kłopoty kierowcy mają na obwodnicy Przybiernowa. Przed karsiborską przeprawą, w kierunku Świnoujścia, też tworzą się korki.

Ponadto na krajowej "szóstce" doszło do wypadku, w okolicach Żabowa (między Nowogardem a Płotami) zderzyły się dwa samochody osobowe, jedna osoba jest ranna. Dodatkowo czwórkę dzieci pogotowie zabrało na obserwację do szpitala. Droga jest zablokowana. Z obu stron utworzyły się potężne korki.

Na domiar złego na tej samej drodze doszło do kolejnego wypadku, o czym poinformował kolejny słuchacz Radia Szczecin.

- W Wilczyńcu wypadek na A6, w kierunku do Gdańska korek ciągnie się na 10 kilometrów - relacjonował.

Natężenie ruchu na obwodnicy Miękowa w kierunku Świnoujścia można śledzić dzięki umieszczonej tam kamerze internetowej.

Jeśli dopiero teraz wybieramy się ze Szczecina nad morze warto wstąpić do siedziby Radia Szczecin przy al. Wojska Polskiego 73. Mamy dla wszystkich bezpłatne mapy z trasami alternatywnymi.

Region

Szef schroniska apeluje: Nie wyganiajmy osób bezdomnych z klatek schodowych [WIDEO]Szef schroniska apeluje: Nie wyganiajmy osób bezdomnych z klatek schodowych [WIDEO]Nie wyganiajmy bezdomnych z klatek schodowych, bo może być to dla nich śmiertelnie niebezpieczne - apeluje szef Stowarzyszenia Feniks prowadzącego schronisko dla bezdomnych.» więcej 5-tysięczny dawca szpiku z bazy Fundacji DKMS pochodzi z naszego regionu5-tysięczny dawca szpiku z bazy Fundacji DKMS pochodzi z naszego regionu22-letnia Estera Ślusarczyk z Gryfina w minioną środę oddała szpik w warszawskim Instytucie Hematologii i Transfuzjologii.» więcej Zalana w wakacje szkoła w Charzynie ponownie otwarta [WIDEO]Zalana w wakacje szkoła w Charzynie ponownie otwarta [WIDEO]Po ośmiu miesiącach szkoła w Charzynie pod Kołobrzegiem w końcu została w pełni otwarta.» więcej Podsumowanie piątku w #RSNews [WIDEO]Podsumowanie piątku w #RSNews [WIDEO]Zabił swoją najbliższą rodzinę, resztę życia spędzi w więzieniu - to historia ze szczecińskiego Dąbia, Galaxy i Kaskada mimo zakazu handlu będą otwarte w niedzielę, a na koniec sprawdzimy kto po raz kolejny zabrał kijek do selfie kołobrze ...» więcej Szpital przy Arkońskiej nadal bez porozumienia z rezydentamiSzpital przy Arkońskiej nadal bez porozumienia z rezydentamiNadal nie ma porozumienia z dyrekcją szpitala przy Arkońskiej w Szczecinie. Na początku lutego rezydenci wypowiedzieli umowy na dodatkowe dyżury. Domagali się umów o pracę, a nie cywilno prawnych.» więcej Porównał polityków PiS do nazistów. Prokuratura umorzyła śledztwoPorównał polityków PiS do nazistów. Prokuratura umorzyła śledztwoUczestnik antyrządowej demonstracji w Szczecinie zrównał polityków Prawa i Sprawiedliwości z hitlerowskimi zbrodniarzami. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie umorzyła jednak śledztwo w tej sprawie.» więcej Miał siedem gramów marihuany, grozi mu 10 lat za kratamiMiał siedem gramów marihuany, grozi mu 10 lat za kratamiTrzy miesiące w areszcie tymczasowym spędzi mężczyzna z Pyrzyc, który posiadał narkotyki. Kilka dni temu zatrzymali go policjanci.» więcej Pechowa "Turystka" w Kołobrzegu. Znów straciła swój kijek [ZDJĘCIA]Pechowa "Turystka" w Kołobrzegu. Znów straciła swój kijek [ZDJĘCIA]'Turystka' z centrum Kołobrzegu straciła swój kij do selfie. Chodzi o rzeźbę, która zaledwie kilka dni temu stanęła u zbiegu ulic: Armii Krajowej i Ratuszowej.» więcej Pobiegną w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Ponad pół tysiąca chętnych [WIDEO, ZDJĘCIA]Pobiegną w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Ponad pół tysiąca chętnych [WIDEO, ZDJĘCIA]Internetowe zapisy do szczecińskiej edycji biegu 'Tropem Wilczym' zakończone. Zgłosiło się 550 osób. Impreza odbędzie się w marcu.» więcej Wielki transport z wyspy Gryfia do Niemiec [WIDEO, ZDJĘCIA]Wielki transport z wyspy Gryfia do Niemiec [WIDEO, ZDJĘCIA]Pierwsze trzy podstawy do morskich elektrowni wiatrowych wypłynęły w piątek ze szczecińskiej fabryki na wyspie Gryfia do Cuxhaven. Transportowane są na pontonie.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Pierwsze trzy podstawy do morskich elektrowni wiatrowych wypłynęły w piątek ze szczecińskiej fabryki na wyspie Gryfia do Cuxhaven. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzyże Wolności i Solidarności wręczone. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
"Alfred Radzi" w SP nr 47 w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Fot. Magdalena Cegielska
Kapsuła czasu została w środę wmurowana w remontowany wiadukt nad torami kolejowymi na ulicy Hożej w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
To pierwsza taka galeria w Polsce! W szczecińskim ekoporcie przy Arkońskiej ruszyła właśnie "Galeria Szpargałek". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pamiętaj o Nas! Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Mieszkanie chronione dla 14 osób powstało w centrum Szczecina. Mieści się na pierwszym piętrze kamienicy przy al. Piastów. Fot.Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Szkoła w Tantow. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Wystawa kotów w Kaskadzie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".