Radio Szczecin » Region »

Potężne korki na drogach regionu [NOWE]

Marek Borowiec / Informacyjna Agencja Radiowa
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Na zachodniopomorskich trasach prowadzących nad morze ruch z każdą chwilą jest coraz większy. W kilku miejscach trzeba zwolnić.
Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Potężne korki na nadmorskiej drodze nr 102 - informują słuchacze Radia Szczecin.
Aktualizacja z godziny 17
Nieco łatwiej na drodze krajowej nr 6 w kierunku Kołobrzegu, a nadal spore utrudnienia na DK nr 3 do Świnoujścia.

Na krajowej "szóstce" wolno jedzie się tuż po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Nadal kilkukilometrowy korek za miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

- Chciałem poinformować o gigantycznym korku przed Płotami - mówi słuchacz Mateusz.

Na krajowej "trójce" korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km.

- Jadę właśnie koło zjazdu z obwodnicy Miękowa i jest mega korek. Ogromny - mówi słuchaczka Karina.

Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem. A na drodze nr 3 ze Świnoujścia do Szczecina jest nasz reporter.

- Drogą w kierunku Szczecina jedzie się płynnie. Natomiast ze Szczecina do Świnoujścia ruch jest o wiele większy. Na tych wąskich gardłach, np. w Brzozowie, Przybiernowie, trzeba niestety postać w korku. Mają czasami długość nawet trzech kilometrów. Dlatego, jeśli jedziemy nad morze, wybierajmy trasy alternatywne - informuje Kamil Nieradka.

Na drodze wojewódzkiej nr 102 z powodu remontów korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości.

Na sygnały z dróg od słuchaczy czekamy pod numerem naszego czujnego telefonu 510 777 222.

Aktualizacja z godziny 16
Korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina przed węzłem Kijewo do węzła Rzęśnica. Dalej wolno jedzie się po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Utrudnienia między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk korek przed miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na drodze krajowej nr 3 - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości. Również w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej.

Aktualizacja z godziny 15
Nie mają łatwego dnia kierowcy jadący nad morze. Niezmiennie korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina od Klęskowa aż do Klinisk. Dalej między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk, korek mamy od obwodnicy Nowogardu do praktycznie centrum Płotów. To z powodu wypadku w Żabowie, w którym sześć osób zostało rannych. Obowiązuje tam tam ruch wahadłowy. Utrudnienia są wszędzie tam, gdzie trwają roboty drogowe na S6 - w rejonie Modlimowa i Pniewa.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na krajowej "trójce" - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Polecamy drogę alternatywną, o czym mówi nasz słuchacz.

- Czas przejazdu trasą alternatywną to godzina i 25 minut. Jak to miło, że większość kierowców lubi stać w korkach na głównej trasie i tutaj można spokojnie, pomalutku przejechać. Miłego dnia dla wszystkich stojących w korku - mówi kierowca Zbyszek.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości - Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie, Pobierowo. Także w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej. Na promy w Świnoujściu trzeba czekać około godziny.

Aktualizacja z godziny 14
Podpowiedź dla tych, którzy zmierzają w kierunku zachodniopomorskiego wybrzeża trasą S3 przez Gorzów Wielkopolski. Korek przekracza tam 11 kilometrów. Aby go ominąć wystarczy na węźle drogowym Skwierzyna zjechać na starą drogę krajową nr 3. Tam, przez Deszczno i ulicami Gorzowa, wyjedziemy już za potężnym zatorem. Na odcinku S3 zwalniamy nieznacznie przed węzłem Rzęśnica.

Rzecznik prasowy lubuskiej policji Maciej Kimet powiedział, że korek ma związek ze wzmożonym ruchem wakacyjnym oraz remontem drogi.

Nieco później za Obwodnicą Miękowa przed Babigoszczą i kilka kilometrów dalej, przed obwodnicą Przybiernowa. Warto już w okolicach Goleniowa skręcić na trasę alternatywną czyli drogą wojewódzką 111, którą przez Stepnicę ominiemy tworzące się zatory wyjeżdżając na "trójkę" w Wolinie.

- Dzwonię z informacją dla kierowców, żeby powracający znad morza też wybierali drogę alternatywną, przejazd od Wolina do Szczecina zakorkowany, jadę ponad godzinę, stoimy między Miękowem, a Babigoszczą, na odcinkowym pomiarze prędkości również korek - relacjonował słuchacz Radia Szczecin.

- Kiedy się zrobiła dobra pogoda to muszę stać w ogromnym korku, stoję od godziny, prawie się nie przesuwamy, to wszystko przez to, że w trakcie sezonu odbywają się roboty drogowe, jeden pas jest tylko czynny, ruch wahadłowy, nie rozumiem tego - relacjonuje swoją podróż po nadmorskiej drodze nr 102 słuchaczka Radia Szczecin.

Kolejne poważne kłopoty kierowcy mają na obwodnicy Przybiernowa. Przed karsiborską przeprawą, w kierunku Świnoujścia, też tworzą się korki.

Ponadto na krajowej "szóstce" doszło do wypadku, w okolicach Żabowa (między Nowogardem a Płotami) zderzyły się dwa samochody osobowe, jedna osoba jest ranna. Dodatkowo czwórkę dzieci pogotowie zabrało na obserwację do szpitala. Droga jest zablokowana. Z obu stron utworzyły się potężne korki.

Na domiar złego na tej samej drodze doszło do kolejnego wypadku, o czym poinformował kolejny słuchacz Radia Szczecin.

- W Wilczyńcu wypadek na A6, w kierunku do Gdańska korek ciągnie się na 10 kilometrów - relacjonował.

Natężenie ruchu na obwodnicy Miękowa w kierunku Świnoujścia można śledzić dzięki umieszczonej tam kamerze internetowej.

Jeśli dopiero teraz wybieramy się ze Szczecina nad morze warto wstąpić do siedziby Radia Szczecin przy al. Wojska Polskiego 73. Mamy dla wszystkich bezpłatne mapy z trasami alternatywnymi.

Region

KukizKukiz'15 szykuje się do wyborów samorządowychKandydaci na prezydenta największych miast w regionie być może będą, ale na pewno będą do szczecińskiej Rady Miasta i Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego - to deklaracja szefa Kukiz'15 w okręgu szczecińskim.» więcej Szef KukizSzef Kukiz'15 w regionie o odejściach z partii: "Nie wszyscy tę szansę wykorzystali"Odejścia posłów Kukiz'15 to nie powód do radości, ale to ich odpowiedzialność przed wyborcami - to komentarz szefa organizacji w okręgu szczecińskim.» więcej Podpalacz z Niebuszewa na dłużej za kratamiPodpalacz z Niebuszewa na dłużej za kratamiPodpalacz z Niebuszewa miał wyjść za kaucją, ale jednak posiedzi za kratami. Tak zdecydował sąd w Szczecinie.» więcej "To pierwsza taka umowa w tej części Europy, a polski gazoport liderem""To pierwsza taka umowa w tej części Europy, a polski gazoport liderem"Polska, od przyszłego roku, będzie sprowadzała gaz skroplony ze Stanów Zjednoczonych. Umowę z międzynarodową firmą Centrica LNG na dostawy tego surowca podpisało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.» więcej Zmiana nazw ulic. Co z wymianą dokumentów?Zmiana nazw ulic. Co z wymianą dokumentów?Mieszkańcy zdekomunizowanych ulic nie muszą wymieniać dokumentów - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.» więcej Premier przygranicznego landu w SzczeciniePremier przygranicznego landu w SzczeciniePremier Meklemburgii-Pomorza Przedniego rozpoczyna w środę dwudniową wizytę w Szczecinie.» więcej Trwa zbiórka dla Stowarzyszenia FeniksTrwa zbiórka dla Stowarzyszenia FeniksCzęsto panuje stereotyp, że osoba bezdomna jest mniej warta w społeczeństwie. A przecież za każdą taką historią kryje się jakiś osobisty dramat - mówili goście audycji 'Radio Szczecin na Wieczór'.» więcej Unijna kasa na szpital w GryficachUnijna kasa na szpital w Gryficach35 mln złotych wyda szpital w Gryficach na kolejne inwestycje. Przebudowany i doposażony zostanie tzw. budynek z 90 łóżkami.» więcej Środa cieplejsza, ale też deszczowa [WIDEO]Środa cieplejsza, ale też deszczowa [WIDEO]Cieplej w całym regionie, od 7 do 9 stopni Celsjusza. Niestety, będzie padać deszcz.» więcej RSnW: karanie za "kręcenie licznika" w samochodzie to dobry krokRSnW: karanie za "kręcenie licznika" w samochodzie to dobry krokProblem cofania liczników nie dotyczy tylko jeżdżących po polskich drogach aut. To reguła w całej Europie, a zmiana prawa może pomóc z tym walczyć - mówią goście audycji 'Radio Szczecin na Wieczór'.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Zakończyła się przebudowa hali sportowej OSiR-u przy ulicy Siedleckiej w Policach. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Na scenie można podziwiać zespoły oraz pokazy mody. Impreza potrwa do godziny 18. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Bieg odbył się nad Jeziorem Szmaragdowym i był drugim spośród sześciu w tej edycji. Kolejny zawody odbędą się 17 grudnia. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Z pomnika pozostał już tylko postument - Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej na dobre zniknął z krajobrazu centrum Szczecina. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
King Szczecin - Asseco Gdynia 90:87. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Po rozbudowie hal produkcyjnych i magazynów potrzebne będą ręce do pracy, bo w Skandynawii jest popyt na ten produkt. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Kolejne pięć osób otrzymało w środę nagrodę Instytutu Pamięci Narodowej "Świadek Historii". Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Otwarcie nowej części Centrum Handlowego Galaxy. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Akcja "Przelewamy krew dla Niepodległej" w Szczecinie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Wystawę fotograficzną "Pajace" można oglądać w Operze na Zamku w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".