Radio Szczecin » Region »

Potężne korki na drogach regionu [NOWE]

Marek Borowiec / Informacyjna Agencja Radiowa
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Na zachodniopomorskich trasach prowadzących nad morze ruch z każdą chwilą jest coraz większy. W kilku miejscach trzeba zwolnić.
Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Potężne korki na nadmorskiej drodze nr 102 - informują słuchacze Radia Szczecin.
Aktualizacja z godziny 17
Nieco łatwiej na drodze krajowej nr 6 w kierunku Kołobrzegu, a nadal spore utrudnienia na DK nr 3 do Świnoujścia.

Na krajowej "szóstce" wolno jedzie się tuż po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Nadal kilkukilometrowy korek za miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

- Chciałem poinformować o gigantycznym korku przed Płotami - mówi słuchacz Mateusz.

Na krajowej "trójce" korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km.

- Jadę właśnie koło zjazdu z obwodnicy Miękowa i jest mega korek. Ogromny - mówi słuchaczka Karina.

Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem. A na drodze nr 3 ze Świnoujścia do Szczecina jest nasz reporter.

- Drogą w kierunku Szczecina jedzie się płynnie. Natomiast ze Szczecina do Świnoujścia ruch jest o wiele większy. Na tych wąskich gardłach, np. w Brzozowie, Przybiernowie, trzeba niestety postać w korku. Mają czasami długość nawet trzech kilometrów. Dlatego, jeśli jedziemy nad morze, wybierajmy trasy alternatywne - informuje Kamil Nieradka.

Na drodze wojewódzkiej nr 102 z powodu remontów korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości.

Na sygnały z dróg od słuchaczy czekamy pod numerem naszego czujnego telefonu 510 777 222.

Aktualizacja z godziny 16
Korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina przed węzłem Kijewo do węzła Rzęśnica. Dalej wolno jedzie się po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Utrudnienia między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk korek przed miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na drodze krajowej nr 3 - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości. Również w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej.

Aktualizacja z godziny 15
Nie mają łatwego dnia kierowcy jadący nad morze. Niezmiennie korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina od Klęskowa aż do Klinisk. Dalej między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk, korek mamy od obwodnicy Nowogardu do praktycznie centrum Płotów. To z powodu wypadku w Żabowie, w którym sześć osób zostało rannych. Obowiązuje tam tam ruch wahadłowy. Utrudnienia są wszędzie tam, gdzie trwają roboty drogowe na S6 - w rejonie Modlimowa i Pniewa.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na krajowej "trójce" - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Polecamy drogę alternatywną, o czym mówi nasz słuchacz.

- Czas przejazdu trasą alternatywną to godzina i 25 minut. Jak to miło, że większość kierowców lubi stać w korkach na głównej trasie i tutaj można spokojnie, pomalutku przejechać. Miłego dnia dla wszystkich stojących w korku - mówi kierowca Zbyszek.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości - Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie, Pobierowo. Także w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej. Na promy w Świnoujściu trzeba czekać około godziny.

Aktualizacja z godziny 14
Podpowiedź dla tych, którzy zmierzają w kierunku zachodniopomorskiego wybrzeża trasą S3 przez Gorzów Wielkopolski. Korek przekracza tam 11 kilometrów. Aby go ominąć wystarczy na węźle drogowym Skwierzyna zjechać na starą drogę krajową nr 3. Tam, przez Deszczno i ulicami Gorzowa, wyjedziemy już za potężnym zatorem. Na odcinku S3 zwalniamy nieznacznie przed węzłem Rzęśnica.

Rzecznik prasowy lubuskiej policji Maciej Kimet powiedział, że korek ma związek ze wzmożonym ruchem wakacyjnym oraz remontem drogi.

Nieco później za Obwodnicą Miękowa przed Babigoszczą i kilka kilometrów dalej, przed obwodnicą Przybiernowa. Warto już w okolicach Goleniowa skręcić na trasę alternatywną czyli drogą wojewódzką 111, którą przez Stepnicę ominiemy tworzące się zatory wyjeżdżając na "trójkę" w Wolinie.

- Dzwonię z informacją dla kierowców, żeby powracający znad morza też wybierali drogę alternatywną, przejazd od Wolina do Szczecina zakorkowany, jadę ponad godzinę, stoimy między Miękowem, a Babigoszczą, na odcinkowym pomiarze prędkości również korek - relacjonował słuchacz Radia Szczecin.

- Kiedy się zrobiła dobra pogoda to muszę stać w ogromnym korku, stoję od godziny, prawie się nie przesuwamy, to wszystko przez to, że w trakcie sezonu odbywają się roboty drogowe, jeden pas jest tylko czynny, ruch wahadłowy, nie rozumiem tego - relacjonuje swoją podróż po nadmorskiej drodze nr 102 słuchaczka Radia Szczecin.

Kolejne poważne kłopoty kierowcy mają na obwodnicy Przybiernowa. Przed karsiborską przeprawą, w kierunku Świnoujścia, też tworzą się korki.

Ponadto na krajowej "szóstce" doszło do wypadku, w okolicach Żabowa (między Nowogardem a Płotami) zderzyły się dwa samochody osobowe, jedna osoba jest ranna. Dodatkowo czwórkę dzieci pogotowie zabrało na obserwację do szpitala. Droga jest zablokowana. Z obu stron utworzyły się potężne korki.

Na domiar złego na tej samej drodze doszło do kolejnego wypadku, o czym poinformował kolejny słuchacz Radia Szczecin.

- W Wilczyńcu wypadek na A6, w kierunku do Gdańska korek ciągnie się na 10 kilometrów - relacjonował.

Natężenie ruchu na obwodnicy Miękowa w kierunku Świnoujścia można śledzić dzięki umieszczonej tam kamerze internetowej.

Jeśli dopiero teraz wybieramy się ze Szczecina nad morze warto wstąpić do siedziby Radia Szczecin przy al. Wojska Polskiego 73. Mamy dla wszystkich bezpłatne mapy z trasami alternatywnymi.

Region

Awaria świateł. Kłopoty z przejazdem przy Moście DługimAwaria świateł. Kłopoty z przejazdem przy Moście DługimNie działa sygnalizacja świetlna przy Moście Długim w Szczecinie. Są poważne kłopoty z przejazdem na Wyszyńskiego, Energetyków i Nabrzeżu Wieleckim.» więcej Brudziński: "to nie politycy powinni decydować o winie czy niewinności"Brudziński: "to nie politycy powinni decydować o winie czy niewinności"Wstydzi się w sprawie senatora Koguta z Prawa i Sprawiedliwości - dziwi się, dlaczego partyjni koledzy z Platformy Obywatelskiej już 'uniewinnili' Gawłowskiego. W 'Rozmowie pod krawatem' wiceprzewodniczący PiS Joachim Brudziński komentowa ...» więcej Kierowca uderzył w drzewo. Zginął na miejscuKierowca uderzył w drzewo. Zginął na miejscuKierowca samochodu osobowego nie zapanował nad kierownicą, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu.» więcej PK: Były poseł ze Szczecina chińskim, a potem rosyjskim szpiegiemPK: Były poseł ze Szczecina chińskim, a potem rosyjskim szpiegiemByły szczeciński poseł był chińskim, a później rosyjskim szpiegiem - tak uważa Prokuratura Krajowa i wysyła do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia.» więcej Skarb Państwa musi zwrócić pieniądze Urzędowi Marszałkowskiemu za program 500+Skarb Państwa musi zwrócić pieniądze Urzędowi Marszałkowskiemu za program 500+Nie było pieniędzy z programu Rodzina 500+ dla dzieci, których rodzice są za granicą, jest więc wyrok.» więcej Jest zgoda na budowę Fabryki WodyJest zgoda na budowę Fabryki WodyJest pozwolenie na budowę Fabryki Wody - poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek na swoim profilu na Facebooku.» więcej Utrudnienia na autostradzie A6Utrudnienia na autostradzie A6Utrudnienia dla kierowców podróżujących w kierunku Goleniowa autostradą A6. Przed węzłem Kijewo trwają przygotowania do wyburzania wiaduktów węzła.» więcej Wiceprzewodniczący PiS: Kandydat na prezydenta Szczecina w najbliższych dniachWiceprzewodniczący PiS: Kandydat na prezydenta Szczecina w najbliższych dniachDecyzję o kandydacie PiS-u na prezydenta Szczecina w ciągu kilku najbliższych dni podejmie ścisłe kierownictwo partii - mówił w 'Rozmowach pod krawatem' Joachim Brudziński. Nie ujawnił jednak, kto ma szansę na nominację.» więcej Brudziński o pomyśle opozycji na Szczecin: Wywołać awanturę i krzykiBrudziński o pomyśle opozycji na Szczecin: Wywołać awanturę i krzykiOpozycja nie ma nic innego do zaoferowania, jak tylko wywoływanie niepotrzebnych awantur - mówił Joachim Brudziński o protestach wokół postawienia w Szczecinie pomnika Lecha Kaczyńskiego.» więcej Wypadek i poważne utrudnienia na autostradzie w kierunku BerlinaWypadek i poważne utrudnienia na autostradzie w kierunku BerlinaZablokowana jest Autostrada A11 ze Szczecina w kierunku Berlina.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Wśród nich byli cykliści m.in. ze Śląska, Poznania, Warszawy i Krakowa. W komplecie zakończyli w niedzielę rajd w Szczecinie na Jasnych Błoniach. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Rosówku odbyła się rekonstrukcja ostatniej bitwy o Szczecin. Armia Czerwona z pomocą polskich żołnierzy pokonała niemieckie wojska III Rzeszy i zdobyła miasto. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przez niemiecki obóz koncentracyjny w Ravensbrück w latach 1939-1945 przeszło 132 tysiące kobiet i dzieci, zginęło około 92 tysiące. Polki stanowiły jedną czwartą więźniów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W Alei Kwiatowej i ma Placu Żołnierza trwają targi "Miasto Ogród". Kupić można wędliny, kosmetyki i słodycze, ale największym zainteresowaniem cieszą się rośliny. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sadzeniu uczestniczyło około 200 osób. A na efekty w postaci dużego lasu trzeba będzie poczekać co najmniej 100 lat. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W trakcie trwania targów przeprowadzona zostanie także akcja Style Hunter mająca na celu znalezienie najlepiej ubranych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Starych Łysogórkach przedstawiciele władz i mieszkańcy oddali hołd poległym żołnierzom na cmentarzu wojennym w Siekierkach. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Spotkanie z wiceprzewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości - Joachimem Brudzińskim. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Mural na Teatrze Lalek "Pleciuga". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nowe laboratorium Akademii Morskiej w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [ZDJĘCIA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".