Radio Szczecin » Region »

Potężne korki na drogach regionu [NOWE]

Marek Borowiec / Informacyjna Agencja Radiowa
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Zjazd z obwodnicy Miękowa. Godzina 17. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Na zachodniopomorskich trasach prowadzących nad morze ruch z każdą chwilą jest coraz większy. W kilku miejscach trzeba zwolnić.
Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Nadmorska 102-ka permanentnie zakorkowana

Potężne korki na nadmorskiej drodze nr 102 - informują słuchacze Radia Szczecin.
Aktualizacja z godziny 17
Nieco łatwiej na drodze krajowej nr 6 w kierunku Kołobrzegu, a nadal spore utrudnienia na DK nr 3 do Świnoujścia.

Na krajowej "szóstce" wolno jedzie się tuż po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Nadal kilkukilometrowy korek za miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

- Chciałem poinformować o gigantycznym korku przed Płotami - mówi słuchacz Mateusz.

Na krajowej "trójce" korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km.

- Jadę właśnie koło zjazdu z obwodnicy Miękowa i jest mega korek. Ogromny - mówi słuchaczka Karina.

Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem. A na drodze nr 3 ze Świnoujścia do Szczecina jest nasz reporter.

- Drogą w kierunku Szczecina jedzie się płynnie. Natomiast ze Szczecina do Świnoujścia ruch jest o wiele większy. Na tych wąskich gardłach, np. w Brzozowie, Przybiernowie, trzeba niestety postać w korku. Mają czasami długość nawet trzech kilometrów. Dlatego, jeśli jedziemy nad morze, wybierajmy trasy alternatywne - informuje Kamil Nieradka.

Na drodze wojewódzkiej nr 102 z powodu remontów korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości.

Na sygnały z dróg od słuchaczy czekamy pod numerem naszego czujnego telefonu 510 777 222.

Aktualizacja z godziny 16
Korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina przed węzłem Kijewo do węzła Rzęśnica. Dalej wolno jedzie się po zjeździe z obwodnicy Goleniowa aż do Glewic - to kilka kilometrów. Utrudnienia między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk korek przed miejscowością Żabowo do centrum Płotów.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na drodze krajowej nr 3 - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Dalej zwolnić trzeba przed Brzozowem.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości. Również w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej.

Aktualizacja z godziny 15
Nie mają łatwego dnia kierowcy jadący nad morze. Niezmiennie korek na drodze krajowej nr 6 w rejonie Szczecina od Klęskowa aż do Klinisk. Dalej między Nowogardem a Płotami - w kierunku na Gdańsk, korek mamy od obwodnicy Nowogardu do praktycznie centrum Płotów. To z powodu wypadku w Żabowie, w którym sześć osób zostało rannych. Obowiązuje tam tam ruch wahadłowy. Utrudnienia są wszędzie tam, gdzie trwają roboty drogowe na S6 - w rejonie Modlimowa i Pniewa.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja na krajowej "trójce" - korek w stronę Świnoujścia zaczyna się już od Miękowa i ciągnie się za Przybiernów, czyli ok. 20 km. Polecamy drogę alternatywną, o czym mówi nasz słuchacz.

- Czas przejazdu trasą alternatywną to godzina i 25 minut. Jak to miło, że większość kierowców lubi stać w korkach na głównej trasie i tutaj można spokojnie, pomalutku przejechać. Miłego dnia dla wszystkich stojących w korku - mówi kierowca Zbyszek.

Powoli jedziemy drogą wojewódzką nr 102, korki w praktycznie każdej nadmorskiej miejscowości - Międzyzdroje, Wisełka, Międzywodzie, Pobierowo. Także w rejonie portu w Kołobrzegu na ulicy Solnej. Na promy w Świnoujściu trzeba czekać około godziny.

Aktualizacja z godziny 14
Podpowiedź dla tych, którzy zmierzają w kierunku zachodniopomorskiego wybrzeża trasą S3 przez Gorzów Wielkopolski. Korek przekracza tam 11 kilometrów. Aby go ominąć wystarczy na węźle drogowym Skwierzyna zjechać na starą drogę krajową nr 3. Tam, przez Deszczno i ulicami Gorzowa, wyjedziemy już za potężnym zatorem. Na odcinku S3 zwalniamy nieznacznie przed węzłem Rzęśnica.

Rzecznik prasowy lubuskiej policji Maciej Kimet powiedział, że korek ma związek ze wzmożonym ruchem wakacyjnym oraz remontem drogi.

Nieco później za Obwodnicą Miękowa przed Babigoszczą i kilka kilometrów dalej, przed obwodnicą Przybiernowa. Warto już w okolicach Goleniowa skręcić na trasę alternatywną czyli drogą wojewódzką 111, którą przez Stepnicę ominiemy tworzące się zatory wyjeżdżając na "trójkę" w Wolinie.

- Dzwonię z informacją dla kierowców, żeby powracający znad morza też wybierali drogę alternatywną, przejazd od Wolina do Szczecina zakorkowany, jadę ponad godzinę, stoimy między Miękowem, a Babigoszczą, na odcinkowym pomiarze prędkości również korek - relacjonował słuchacz Radia Szczecin.

- Kiedy się zrobiła dobra pogoda to muszę stać w ogromnym korku, stoję od godziny, prawie się nie przesuwamy, to wszystko przez to, że w trakcie sezonu odbywają się roboty drogowe, jeden pas jest tylko czynny, ruch wahadłowy, nie rozumiem tego - relacjonuje swoją podróż po nadmorskiej drodze nr 102 słuchaczka Radia Szczecin.

Kolejne poważne kłopoty kierowcy mają na obwodnicy Przybiernowa. Przed karsiborską przeprawą, w kierunku Świnoujścia, też tworzą się korki.

Ponadto na krajowej "szóstce" doszło do wypadku, w okolicach Żabowa (między Nowogardem a Płotami) zderzyły się dwa samochody osobowe, jedna osoba jest ranna. Dodatkowo czwórkę dzieci pogotowie zabrało na obserwację do szpitala. Droga jest zablokowana. Z obu stron utworzyły się potężne korki.

Na domiar złego na tej samej drodze doszło do kolejnego wypadku, o czym poinformował kolejny słuchacz Radia Szczecin.

- W Wilczyńcu wypadek na A6, w kierunku do Gdańska korek ciągnie się na 10 kilometrów - relacjonował.

Natężenie ruchu na obwodnicy Miękowa w kierunku Świnoujścia można śledzić dzięki umieszczonej tam kamerze internetowej.

Jeśli dopiero teraz wybieramy się ze Szczecina nad morze warto wstąpić do siedziby Radia Szczecin przy al. Wojska Polskiego 73. Mamy dla wszystkich bezpłatne mapy z trasami alternatywnymi.

Region

Operacja "Sunrise 2017" w KołobrzeguOperacja "Sunrise 2017" w KołobrzeguTysiące miłośników muzyki klubowej bawią się na Sunrise Festival w Kołobrzegu. Impreza przyciągnęła nad morze nie tylko młodych ludzi, ale i policjantów, którzy dbają o ich bezpieczeństwo.» więcej Czołowy polski reżyser z warsztatami na Dąbskich Wieczorach FilmowychCzołowy polski reżyser z warsztatami na Dąbskich Wieczorach FilmowychChoć oficjalnie 11. Dąbskie Wieczory Filmowe rozpoczną się w poniedziałek to już od soboty kilkunastoosobowa grupa młodych filmowców rozpoczęła warsztaty pod okiem jednego z czołowych polskich reżyserów filmowych Jana Jakuba Kolskiego.» więcej W korku znad morza [MAPA]W korku znad morza [MAPA]Krajowa trójka w stronę Szczecina korkuje się już od Parłówka - korek ciągnie się przez około 5 kilometrów.» więcej Ostrzeżenie przed burzami w regionieOstrzeżenie przed burzami w regionieWojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed silnymi burzami, które jeszcze przed południem mają przejść nad regionem.» więcej TTSR: W niedzielę parada, jutro wyścig do Kłajpedy [ZDJĘCIA]TTSR: W niedzielę parada, jutro wyścig do Kłajpedy [ZDJĘCIA]Czas pożegnać się z fińskim Turku. Jachty i żaglowce, które biorą udział w regatach The Tall Ships Races wypłyną w niedzielę z tego portu w paradzie jednostek.» więcej Niedziela mokra i umiarkowanie ciepła [WIDEO]Niedziela mokra i umiarkowanie ciepła [WIDEO]W niedzielę w całym regionie może spaść deszcz. Temperatura od 21 do 24 stopni Celsjusza.» więcej Sunrise Festival w Kołobrzegu. Służby mają pełne ręce robotySunrise Festival w Kołobrzegu. Służby mają pełne ręce robotyOd piątku w Kołobrzegu trwa Sunrise Festival. Impreza odbywa się po raz 15. To największe tego typu wydarzenie w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie.» więcej Co słychać u naszych załóg? Nowe wieści z TTSR [ZDJĘCIA]Co słychać u naszych załóg? Nowe wieści z TTSR [ZDJĘCIA]Kończy się pobyt uczestników regat The Tall Ships Races w fińskim Turku. Wizyta w tym mieście to kolejny punkt na trasie żeglarskich zmagań, po Halmstad i Kotce.» więcej Na Różance składali fotele z kartonu [ZDJĘCIA]Na Różance składali fotele z kartonu [ZDJĘCIA]Pięć tekturowych elementów i nieco ponad kwadrans - tyle wystarczyło, by zrobić sobie fotel. Dość nietypowy, bo z kartonu. Jak jednak zapewniają organizatorzy warsztatów, które odbyły się w sobotę na szczecińskiej Różance, trwały i funkcj ...» więcej Food Trucki zjechały do Kołobrzegu. Kuszą kuchnią z całego świata [ZDJĘCIA]Food Trucki zjechały do Kołobrzegu. Kuszą kuchnią z całego świata [ZDJĘCIA]Kilkanaście barów na kółkach przyjechało do Kołobrzegu na pierwszy Zlot Food Trucków. Zaparkowały przy miejscowym stadionie im. Sebastiana Karpiniuka.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Warsztaty projektowania i wzornictwa na Różance. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Jarmark Jakubowy w Szczecinie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
12. Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Mieszkańcy miasta, ale też przyjezdni chętnie odwiedzają szczeciński Jarmark Jakubowy. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Jarmark Jakubowy odbywa się w związku z odpustem w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba. Impreza potrwa do niedzieli. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Powitanie Agnieszki Skrzypulec w urzędzie miasta. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
OldTown Festival. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wiadomo, że samolot rozbił się tu w marcu 1945 roku. Potwierdzają to dokumenty, do których dotarli poszukiwacze. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Pierwszy w historii jacht, który dotarł na żaglach do końca Zatoki Wielorybów u wybrzeży Antarktydy, zacumował w poniedziałek w szczecińskiej Camping Marinie PTTK. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Fot. twitter.com/prezydentpl/Grzegorz Jakubowski/KPRP
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".