Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja

Richard Gasquet [FRA]. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W sobotnim finale szczecińskiego challengera Richard Gasquet pokonał Floriana Mayera w dwóch setach 7/6(3) i 7/6(4).
- Aktualizacja godzina 16:00 -

Był to ósmy pojedynek obu tenisistów w zawodowej karierze i szóste zwycięstwo Francuza. Po meczu w Szczecinie Richard Gasquet przyznał, ze finał z Mayerem był bardzo trudny i końcowy sukces sprawił mu wiele radości.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa, bo rzeczywiście nie był to prosty pojedynek. Wiedziałem, że czeka mnie ciężkie starcie, ponieważ jest to bardzo dobry gracz. Nabrałem pewności siebie szczególnie w tie-breaku, kiedy udało mi się przełamać rywala i odnieść cenne zwycięstwo - powiedział Gasquet.

Richard Gasquet w nagrodę za triumf w Pekao Szczecin Open otrzymał ponad 21 tysięcy dolarów i 125 punktów w rankingu ATP. Pokonany w finale Niemiec dostał 12 tysięcy dolarów i 75 punktów. W turnieju artystów i aktorów zwyciężył Jacek Mezo Mejer, który w finale wygrał z Grzegorzem Poloczkiem 6:2, 6:3.

- Aktualizacja godzina 14:00 -

To był kapitalny mecz finałowy, mecz godny jubileuszowego, 25. szczecińskiego challangera Pekao Szczecin Open. Obaj tenisiści stanęli na wysokości zadania, ale nie mogło być inaczej, bo grał rozstawiony z numerem pierwszym Francuz Richard Gasquet i turniejowa "dwójka" Niemiec Florian Mayer.

Pierwszy set niezwykle wyrównany z kapitalnymi zagraniami obu zawodników - tu trudno było wskazać zwycięzcę, dlatego musiał rozstrzygnąć to tie-break. Lepszy w nim okazał się Richard Gasquet i on prowadził w tym meczu, po wygraniu tej partii 7 do 6, 1 do 0 w setach.

Drugi set niemal podobny, prawie identyczny, z kapitalnymi zagraniami. Bekhend, skróty, dobre serwisy, mało błędów własnych. Gdy Florian Mayer został "przełamany", Richard Gasquet objął prowadzenie 5 do 3, wydawało się, że ten mecz już jest zakończony. Francuz miał piłkę meczową, ale Niemiec się obronił, wyszedł na prowadzenie 6 do 5. Richard Gasquet finiszował jednak w lepszym stylu. Drugi set, również po tie-breaku - dla Francuza, 7 do 6. Tak więc dwa razy 7 do 6 i trzydziesty w światowym rankingu tenisistów Richard Gasquet, zwycięzcą jubileuszowego, tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open.

- Aktualizacja godzina 13:00 -

To jest finał marzeń, to jest finał dwóch najlepszych tenisistów szczecińskiego challangera. Fantastyczna walka na korcie, niesamowite akcje, zagrania. Początek dla Floriana Mayera. Niemiec jako pierwszy przełamał podanie Francuza Richarda Gasqueta, prowadził już 5 do 3 i wydawało się, że zakończy zwycięsko tego pierwszego seta, ale Francuz pokazał klasę. Zerwał się do boju, wygrał trzy gemy i to on objął prowadzenie 6 do 5.

Niemiec nie rezygnował przy swoim podaniu, doprowadził do tie-breaka, ale w tie-breaku już wyraźną przewagę miał Richard Gasquet, który wygrał tie-breaka do 3 i pierwszego seta 7 do 6.

3760 osób na trybunach szczecińskiego kortu. Fantastyczna atmosfera, nie ma gdzie "szpilki" wetknąć, takim zainteresowaniem cieszy się finał dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów - grającego z "jedynką" Gasquet i "dwójką" Mayera. Ten finał jest godny jubileuszowej, 25. edycji szczecińskiego challangera Pekao Szczecin Open.

Na razie pierwszy set za nami, na razie bliższy zwycięstwa Francuz, ale to spotkanie może trwać nawet trzy sety, bo Niemiec na pewno nie zrezygnuje.
Richard Gasquet przyznał, ze finał z Mayerem był bardzo trudny i końcowy sukces sprawił mu wiele radości.
Relacja Artura Dyczewskiego w wiadomościach o godzinie 13:00.
Relacja Artura Dyczewskiego w wiadomościach o godzinie 14:00.