Pogoń nadal pogrążona w kryzysie. Przełamania piłkarzy nie było. Portowcy przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2 w 10 kolejce ekstraklasy.
To piąty w tym sezonie mecz drużyny trenera Macieja Skorży bez zwycięstwa w Szczecinie. Do przerwy był remis 0:0 choć gospodarze powinni prowadzić 1:0. W 43 minucie rzutu karnego nie wykorzystał pomocnik Pogoni Adam Gyurcso.

W drugiej połowie gole dla zabrzan zdobyli Mateusz Wieteska w 51 minucie oraz Damian Kądzior w 66 minucie. Honorową bramkę dla szczecinian strzelił w 88 minucie Łukasz Zwoliński.

Pomocnik Pogoni Kamil Drygas przyznał, że o porażce zadecydował brak skuteczności i proste błędy w defensywie. - Tworzymy sytuacje. Straciliśmy dwie bramki, ale mogliśmy wygrać 3:2. Rywale strzelali bramki z kontrataków i z naszych błędów. Musimy się wystrzegać głupich błędów, bo to któryś mecz z rzędu, kiedy tak tracimy bramki. Jak nie strzelamy goli, to nie wygrywamy meczów - podsumował Drygas.

W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni w ostatnią sobotę września zmierzą się w Szczecinie z Koroną Kielce.
Relacja Artura Dyczewskiego.
Pomocnik Pogoni Kamil Drygas przyznał, że o porażce zadecydował brak skuteczności i proste błędy w defensywie.