Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Molo w Kołobrzegu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Molo w Kołobrzegu. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Kołobrzeg będzie badał poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście. We wtorek podpisano umowę o współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Szczecinie. Jej efektem będzie zakup urządzeń pomiarowych.
Jak wyjaśniał prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, wszystko dlatego że dotychczasowe badania nie są miarodajne.

- Pomiary powietrza dla Kołobrzegu są podawane z odległości kilkudziesięciu kilometrów. A co ma Koszalin do naszego terenu? Kołobrzeg leży nad morzem i ma całkiem inne powietrze - mówił prezydent.

Dzięki nowym urządzeniom wyniki trafią bezpośrednio do systemu WIOŚ.

- Nam też zależało na tej inwestycji, bo nie mieliśmy dotychczas w województwie stacji pomiarowej zlokalizowanej na terenie uzdrowiska lub w jego pobliżu - dodawał Andrzej Miluch, wojewódzki inspektor ochrony środowiska. - Lokalizacja stacji wymaga znalezienia takiego miejsca w terenie, które nie jest narażone na zakłócenia związane z przepływem powietrza, więc szukaliśmy miejsca najbliżej strefy "A".

Wytypowanym do badań miejscem będzie osiedle "Ogrody" położone przy granicy strefy "A" uzdrowiska. Koszt aparatury to 100 tysięcy złotych. Urządzenie ma zostać zamontowane jeszcze w tym roku, a pierwsze pomiary będą prowadzone od stycznia.
Jak wyjaśniał prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, wszystko dlatego że dotychczasowe badania nie są miarodajne.
- Nam też zależało na tej inwestycji, bo nie mieliśmy dotychczas w województwie stacji pomiarowej zlokalizowanej na terenie uzdrowiska lub w jego pobliżu - dodawał Andrzej Miluch, wojewódzki inspektor ochrony środowiska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty