Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski wręczy w piątek odznaczenia państwowe. To w ramach obchodów Święta Niepodległości.
Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzyma Ewa Gruner-Żarnoch, wieloletnia działaczka Stowarzyszenia Katyń, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.
Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski zostanie wręczony dwójce działaczy opozycji antykomunistycznej - Tomaszowi Zielińskiemu i Wiesławowi Szajce.
Złoty Krzyż Zasługi otrzyma natomiast wieloletni kustosz sanktuarium w Brzesku - ksiądz January Żelawski.
Odznaczenia:
Ewa GRUNER-ŻARNOCH – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski
Tomasz ZIELIŃSKI - Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, z powodów zdrowotnych nie będzie go na uroczystości
Wiesław SZAJKO - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej
Ksiądz January ŻELAWSKI - Złoty Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności na rzecz ochrony regionalnego dziedzictwa kulturowego
Rafał Maciej RANIOWSKI - Brązowy Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania wydarzeń historycznych
KRZYŻE ZESŁAŃCÓW SYBIRU:
Aniela KIKOSICKA (Chojna)
Halina MARCHEWKA (Radowo Małe)
Katarzyna MULAK (Szczecin)
Józefa PODSKALNA (Kozielice)
Henryk PUCHALSKI (Szczecin)
Elżbieta RYKOWSKA (Szczecin)
Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski zostanie wręczony dwójce działaczy opozycji antykomunistycznej - Tomaszowi Zielińskiemu i Wiesławowi Szajce.
Złoty Krzyż Zasługi otrzyma natomiast wieloletni kustosz sanktuarium w Brzesku - ksiądz January Żelawski.
Odznaczenia:
Ewa GRUNER-ŻARNOCH – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski
Tomasz ZIELIŃSKI - Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, z powodów zdrowotnych nie będzie go na uroczystości
Wiesław SZAJKO - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej
Ksiądz January ŻELAWSKI - Złoty Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności na rzecz ochrony regionalnego dziedzictwa kulturowego
Rafał Maciej RANIOWSKI - Brązowy Krzyż Zasługi - za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania wydarzeń historycznych
KRZYŻE ZESŁAŃCÓW SYBIRU:
Aniela KIKOSICKA (Chojna)
Halina MARCHEWKA (Radowo Małe)
Katarzyna MULAK (Szczecin)
Józefa PODSKALNA (Kozielice)
Henryk PUCHALSKI (Szczecin)
Elżbieta RYKOWSKA (Szczecin)