Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Stanisław Gawłowski. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Stanisław Gawłowski. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej i sekretarz generalny tej partii Stanisław Gawłowski usłyszy zarzuty, gdy do prokuratury wpłynie z Sejmu oświadczenie o uchyleniu mu immunitetu. Sam poseł zrzekł się go na początku tego tygodnia.
Poza tym - jak wyjaśnia Aldona Lema z Prokuratury Krajowej w Szczecinie - Sejm musi przyjąć uchwałę, która umożliwi zatrzymanie posła i zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego.

- Wcześniej musi odbyć się posiedzenie Sejmu, w ramach którego będzie prezentowany wniosek prokuratora, który domaga się zezwolenia na zatrzymanie oraz tymczasowe aresztowanie pana posła. Zgoda ta może być udzielona tylko wtedy, kiedy zostanie wyrażona bezwzględną większością głosów ustawowej liczby posłów - tłumaczy Lema.

Zapewnia też, że Prokuratura Krajowa nie podjęła jeszcze decyzji o aresztowaniu posła Gawłowskiego. - W żadnym wypadku to nie oznacza, że jest taki cel [aby aresztować posła - red.]. Najpierw musimy poprzedzić ewentualnie wniosek i zarządzenie prokuratora wykonaniem czynności dowodowych z panem posłem - wyjaśnia Aldona Lema.

Stanisławowi Gawłowskiemu Prokuratura Krajowa zamierza postawić pięć zarzutów. Trzy dotyczą korupcji, a jeden przekazania informacji niejawnej, dotyczącej tzw. "afery melioracyjnej", jaką miał dostać od szefa ABW. Ostatni dotyczy plagiatu pracy doktorskiej posła Gawłowskiego.
Jak wyjaśnia Aldona Lema z Prokuratury Krajowej w Szczecinie, Sejm musi przyjąć uchwałę, która umożliwi zatrzymanie posła i zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego.
Aldona Lema zapewnia też, że Prokuratura Krajowa nie podjęła jeszcze decyzji o aresztowaniu posła Gawłowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty