Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Węzeł Dąbie. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Węzeł Dąbie. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Węzeł Dąbie. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Węzeł Dąbie. Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Od rana kierowcy na drogach regionu natrafiają na spore problemy.
Aktualizacja z godz. 21.00
Dalej są utrudnienia w Myśliborzu. Tam przed godziną 19 kierowca nie zapanował nad pojazdem i wypadł z drogi. Dwie osoby są ranne oraz zablokowana jezdnia po wypadku na drodze numer 26 na odcinku Myślibórz w kierunku na Lipiany. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, jak poinformowała nas generalna dyrekcja dróg, jest szansa, że utrudnienia skończą się kilkanaście minut po godzinie 21.

Aktualizacja z godz. 18.00
Poważny wypadek w Osinowie Dolnym. To na drodze wojewódzkiej nr 124, gdzie w grupę pieszych stojących na przystanku wjechał kierujący busem. Z pierwszych informacji wynikało, że rannych zostało 6 osób, w tym dziecko. Nikt poważnie nie ucierpiał. Ratownicy medyczni dojechali na miejsce, ale nie musieli nikogo zabierać do szpitala. Na miejscu pracują jeszcze policjanci. Są utrudnienia w ruchu i trzeba bardzo uważać.

Aktualizacja z godz. 16.00
Nie jest to bezpieczny weekend, bo w ośmiu wypadkach jedna osoba zginęła a 11 zostało rannych. Niechlubny rekord biją też ci, którzy siadają za kółkiem na "podwójnym gazie", bo od piątku odnotowano 34 takie przypadki.

Najtrudniej jest na A6. Kierowcy zatrzymują się zaraz po zjeździe z węzła Kijewo i tak jest niemal do węzła Rzęśnica, czyli na odcinku niemal 7 kilometrów.

Również ciasno jest na trasie numer 6, to w związku z budową S6

Aktualizacja z godz. 15.00
Wciąż są spore korki w drodze nad morze. Od rana są problemy na A6 między węzłem Rzęśnica a węzłem Kijewo. W okolicy trwa remont, a samochodów jest sporo, więc ruch się odbywa, ale trzeba się liczyć z przynajmniej półgodzinną, bardzo powolną jazdą.

Podobnie jest na krajowej szóstce, między Nowogardem a Goleniowem. Bardzo duży ruch jest w okolicach miejscowości Kikorze. Policja informuje, że korek ma przynajmniej dwa kilometry, a problemy z płynną jazdą potrwają przynajmniej przez trzy godziny. To wszystko drogi w kierunku nadmorskich miejscowości, w kierunku Szczecina korkować się będzie pewnie wieczorem. Jak ominąć te kolejki - podpowiemy od godziny 16, w programie Lato Kierowców.

Aktualizacja z godz. 14.15
Kierowcy: unikajcie A6 między węzłem Rzęśnica a węzłem Kijewo. Utworzył się tam długi korek, stoją w nim ci, którzy chcą dotrzeć nad morze. Kierowcy czekają przynajmniej pół godziny. Na razie nie ma kolejek w drugim kierunku, czyli w kierunku Szczecina. Te mogą utworzyć się jednak wieczorem.

Aktualizacja z godz. 13.00
Wyjeżdżający ze Szczecina w stronę Goleniowa postoją na autostradzie A6 - tam ustawia się 5-kilometrowy korek. Jeśli zamierzacie skręcić w krajową "szóstkę" w stronę Gdańska - to dalej pojedziecie już płynnie. Jeśli jedziecie prosto - drogą S3 w stronę Świnoujścia - to zwolnicie jeszcze na wysokości Brzozowa.

Sporo samochodów ustawia się też przed przeprawą promową w Świnoujściu - w obie strony - na prom trzeba czekać około 40 minut.

Aktualizacja z godz. 11.30
Między węzłami Rzęśnica a Kijewo - to na A6 w stronę Gdańska - kierowcy stoją w korku i to przynajmniej przez 20 minut. Powodem jest oczywiście duży ruch w stronę nadmorskich miejscowości. Na miejscu są i kierują ruchem policjanci, jak od nich usłyszał reporter Radia Szczecin: "korki na pewno szybko się nie skończą, ale i tak są mniejsze niż w sobotę".

Niewielki ruch jest na objeździe prowadzącym przez Dąbie, Załom i Kliniska.

Na wyjazdowych ze Szczecina drogach nie ma wypadków drogowych, co innego na wschodzie województwa. Na drodze krajowej nr 11 - między Szczecinkiem a Bobolicami - zderzyły się cztery auta. Nikomu nic się nie stało. Ruch odbywa się tam wahadłowo.

Aktualizacja z godz. 11.00
Kierowcy stoją na A6, między Węzłami Rzęśnica i Kijewo. Korek ma ponad trzy kilometry i jak podają drogowcy "jest spowodowany dużym natężeniem ruchu przed remontowanym odcinkiem drogi". Zalecany objazd przez Dąbie, Załom i Kliniska. O godz. 11 służby szacowały, że z kolejkami trzeba się liczyć przynajmniej do godz. 12, zapewne podobnie będzie późnym popołudniem oraz wieczorem - ale w drugą stronę - kiedy rozpoczną się powroty znad morza.
Relacja Tobiasza Madejskiego (godz. 11.30)
Relacja Tobiasza Madejskiego (godz. 11.00)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty