Radio Szczecin » Region »

Gawłowski wychodzi z aresztu i mówi o "reżimie Kaczyńskiego" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tomasz Duklanowski / Informacyjna Agencja Radiowa
Wideo: Kamila Kozioł [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
- Spędziłem trzy miesiące w areszcie dzięki reżimowi Kaczyńskiego - tak powiedział w czwartek po opuszczeniu Aresztu Śledczego w Szczecinie poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski. Parlamentarzysta wyszedł na wolność, bo jego rodzina zapłaciła za polityka poręczenie majątkowe w wysokości pół miliona złotych.
W środę szczeciński Sąd Okręgowy przychylił się do argumentacji prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt dla posła PO, ale zdecydował także, że parlamentarzysta będzie mógł wyjść na wolność, jeśli w ciągu 14 dni zdoła zebrać 500 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Jeszcze tego samego dnia Prokuratura Krajowa złożyła wniosek o to, aby Stanisław Gawłowski został w izolacji do czasu rozstrzygnięcia zażalenia na decyzję sądu. W czwartek sąd nie przychylił się do tego wniosku, a rodzina posła dostarczyła do prokuratury poręczenie wymaganej kwoty.

Stanisław Gawłowski opuścił areszt po godzinie 16. - Dzięki łaskawości reżimu, który dzisiaj rządzi w Polsce, spędziłem ostatnie trzy miesiące w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Reżimu, któremu przewodzi Jarosław Kaczyński ze swoim wiernym druhem, pomagierem Dzierżyńskim, przepraszam Brudzińskim - mówił poseł.

Parlamentarzysta, na którym ciąży pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym, chce, aby w przyszłej kadencji w jego sprawie została powołana komisja śledcza. - Zakładam, że w następnej kadencji w tej sprawie będzie powołana komisja śledcza, która będzie wyjaśniać działanie prokuratury i będzie wyjaśniać, kto był prawdziwym inspiratorem i kto naprawdę pociągał za sznurki - mówił Gawłowski.

Poseł wezwał też prokuraturę do odtajnienia materiałów w jego sprawie lub skierowania aktu oskarżenia do sądu. Według Stanisława Gawłowskiego, postępowanie przeciwko niemu toczy się dopiero od dwóch lat, gdy - jak mówił - ABW bezskutecznie próbowała "wmieszać go" w sprawę związaną z tajnymi materiałami IPN.

- Tego typu akcję przeprowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej. Oni bardzo szybko, w ciągu kilku, kilkunastu dni umyli ręce. Natomiast zaraz potem rozpoczęto dochodzenie, które trwa do dziś i jest przeglądem mojego życia. Dlatego oczekuję, żądam wręcz, nawet nie proszę, by prokuratura ujawniła państwu te dokumenty i że będziecie mogli państwo sami zweryfikować, że stałem się elementem gry politycznej - mówił parlamentarzysta.

Poseł powiedział także dziennikarzom, którzy czekali na niego przed Aresztem Śledczym w Szczecinie, że książka, jaką pisał będąc za kratami, będzie nosiła roboczy tytuł "Poradnik dla Jarosława K.".

Stanisław Gawłowski przebywał w areszcie od połowy kwietnia. Według śledczych, polityk miał między innymi przyjmować łapówki za pomoc w ustawianiu przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.
- Dzięki łaskawości reżimu, który dzisiaj rządzi w Polsce, spędziłem ostatnie trzy miesiące w Areszcie Śledczym w Szczecinie - mówił Stanisław Gawłowski.
Parlamentarzysta, na którym ciąży pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym, chce, aby w przyszłej kadencji w jego sprawie została powołana komisja śledcza.
Poseł wezwał też prokuraturę do odtajnienia materiałów w jego sprawie lub skierowania aktu oskarżenia do sądu.
Szczecin

Dodaj komentarz 3 komentarze

PiSland - poudają że coś robią dla uciechy plebsu (wyborców) i ..... no właśnie
i na tym koniec. Plebsowi pozostanie użeranie się z milicją, bo was nie oszczędzą, szaraczków ale znajomych z bliźniaczej partii, oczywistych wielomilionowych złodziei waszych pieniędzy wypuszczają ... przesadziłem z tą liczbą mnogą, pogrozili palcem TYLKO JEDNEMU
i tyle w temacie - jutro do roboty zasuwajcie (tylko nie idźcie jak junker, zalany prawie w trupa na szczycie nato) bo 500+ samo się nie sfinansuje!!!
Trochę o "poudawaniu" PiS-u:
Stop imigrantom i terroryzmowi, stop wyprzedaży polskiej ziemi rolnej, stop komornikom, reforma sądów = stop sędziowskiemu bezprawiu, uszczelnienie VAT-u (miliardy wpływów do budżetu), repolonizacja (odzyskanie Banku PeKaO , Elektrowni Połaniec), przywrócenie rentowności PŻM-u, LOT-u, Polskiej Grupy Górniczej, Przewozów Regionalnych i rafinerii Możejki, powstrzymanie dzikiej reprywatyzacji w Warszawie i innych miastach, powstrzymanie wyprzedaży majątku narodowego za bezcen, baza danych osób skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci i gwałty, podatek bankowy, ustawę hazardową (przejęcie przez Państwo automatów do gier i podatek na zakłady w internecie), zwiększenie ściągalności alimentów o 102%, przywracanie posterunków policji zlikwidowanych przez PO-PSL, przywracanie urzędów pocztowych zlikwidowanych przez PO-PSL, zwiększenie armii OT, zwiększenie o 100% ulgi dla artystów, kolejne podwyższenie płacy minimalnej, obecnie do 2100 zł, podwyższenie minimalnej emerytury i renty do 1000 zł, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie kwoty wolnej od podatku z 3090 do 8000 zł, praca dla więźniów, zmniejszenie CIT, stop wysokim odprawom dla prezesów spółek państwowych (poprzez 70% podatek), wprowadzenie niższych składek ZUS dla małych firm, zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, wyższe kary dla piratów drogowych oraz oprawców dzieci i zwierząt, politykę historyczną, patriotyczne wychowanie w szkołach, prawo do obrony koniecznej, reformę edukacji, wprowadzenie marihuany leczniczej, obniżenie wieku emerytalnego podniesionego przez PO-PSL, decyzje ws. Mierzei Wiślanej, tunelu w Świnoujściu, pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście, odbudowa przemysłu stoczniowego, wysoki wzrost gospodarczy, wprowadzenie ustawy o innowacyjności w której polscy przedsiębiorcy zostaną objęci 100-procentowym zwrotem podatku za wydatki poniesione w obszarach rozwoju i badań, najniższe bezrobocie od 1990 roku, spadek długu skarbu państwa, nadwyżka budżetowa, mieszkanie+, maluch+, wyprawka 300+, senior+, opieka 75+, 75+ darmowe leki dla seniorów, 500+ dzięki któremu skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o ponad 90 procent i wzrosła liczba urodzeń.
Taki wyposzczony, stęskniony i niewinny a wypuszczony pierwsze co robi ...telefon w łapę ; nawet tuląc się do Rodziny ! Odbiera instrukcje czy je wydaje.... ? Nie taki areszt straszny jak ma jeszcze siłę prowadzić "akcję propagandową" zaraz po opuszczeniu bramy...Dzierżyński -Brudziński , widać od scenariusza w areszcie nie był odsunięty !
Widać że sami niewinni w PO od Amber Gold ...

Region

Pechowy wyjazdowy remis PogoniPechowy wyjazdowy remis PogoniPogoń Szczecin zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 1:1 w 23. kolejce Ekstraklasy.» więcej Tegoroczne Perły Biznesu przyznaneTegoroczne Perły Biznesu przyznaneLaureatami tegorocznej nagrody Perły Biznesu 2018 została firma Selfa Grzejnictwo Elektryczne SA i Paweł Fornalski, prezes IAI SA.» więcej "Wszystko we mnie drży. To jest przepiękny film". Prapremiera "Milczącego Pokolenia" [DUŻO ZDJĘĆ]"Wszystko we mnie drży. To jest przepiękny film". Prapremiera "Milczącego Pokolenia" [DUŻO ZDJĘĆ]Pełne studio koncertowe i dużo emocji. W Radiu Szczecin odbyła się prapremiera dokumentu 'Milczące Pokolenie'. To film naszego redakcyjnego kolegi Pawła Domańskiego o losach łączniczki AK - Danuty Szyksznian-Ossowskiej i jej wnuka.» więcej Podeszwik o projekcie pl. Orła Białego: "w ten sposób rynki wyglądały w latach 60."Podeszwik o projekcie pl. Orła Białego: "w ten sposób rynki wyglądały w latach 60."Trzeba przeprowadzić nowy konkurs i zwiększyć budżet - mówił w 'Samorządowej Przeplatance' Igor Podeszwik z ruchu miejskiego 'Nowy Szczecin'. Były kandydat na radnego miasta skomentował kontrowersje związane z przebudową placu Orła Białeg ...» więcej Potrącenie rowerzysty na ul. GryfińskiejPotrącenie rowerzysty na ul. GryfińskiejNa ulicy Gryfińskiej miedzy Rondem w Zdrojach a skrzyżowaniem z ulicą Struga w Szczecinie samochód potrącił rowerzystę.» więcej Podsumowanie piątku w Radio Szczecin News [WIDEO]Podsumowanie piątku w Radio Szczecin News [WIDEO]Pomnik Piłsudskiego w Szczecinie, mecze na placu budowy stadionu Pogoni, 13-latek uratował nieprzytomnego - to #RSnews w piątek.» więcej Pierwsze mieszkanie wytchnieniowe otwarto w Szczecinie [ZDJĘCIA]Pierwsze mieszkanie wytchnieniowe otwarto w Szczecinie [ZDJĘCIA]Mieszkanie wytchnieniowe jest w Kołobrzegu, a teraz będzie także w Szczecinie. Jest to miejsce, gdzie opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą zostawić swoich podopiecznych pod opieką specjalistów.» więcej Korek na autostradzie A6Korek na autostradzie A6Potężne korki widać na autostradzie A6 w kierunku Goleniowa i dalej Świnoujścia czy Kołobrzegu.» więcej Inwestycja w elektrociepłownię: ekologia i miejsca pracy [ZDJĘCIA]Inwestycja w elektrociepłownię: ekologia i miejsca pracy [ZDJĘCIA]W elektrociepłowni na Pomorzanach w Szczecinie uruchomiono instalację odazotowania spalin. To filtr niezbędny, aby elektrociepłownia mogła dalej pracować. Inwestycja kosztowała ponad 63 miliony złotych.» więcej W wyniku zderzenia utrudniony dojazd do PodjuchW wyniku zderzenia utrudniony dojazd do PodjuchPoważnie kłopoty z przejazdem mają kierowcy jadący w stronę Podjuch ul. Floriana Krygiera. Przed Mostem Gryfitów zderzyły się osobowy Mercedes i ciężarówka. Korek ma tam już ponad 3 km długości. Jak informują policjanci od rana w podobnyc ...» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Prapremiera dokumentu "Milczące Pokolenie". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mieszkanie wytchnieniowe w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Elektrociepłownia Pomorzany to największy tego typu zakład w Szczecinie; dostarcza głownie ciepło do mieszkań ale także może produkować energię elektryczną. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Ekspozycja jest stała. Będzie można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
U zbiegu ulicy Lipowej i Nad Odrą na szczecińskim Gocławiu wykoleił się pociąg. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pod koniec ubiegłego roku w czasie wichury na mostek spadła gałąź i uszkodziła barierki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.