Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dawny Zajazd Szmaragd w Puszczy Bukowej w Szczecinie odzyskuje blask. Powstaje tam Centrum Edukacji Ekologicznej i Szkolne Schronisko Młodzieżowe - „Szmaragdowe Zdroje".
Budynek należy do miasta.

- U góry są już wykonane wszystkie ścianki działowe, tynki, sufity z regipsów. Wszystko jest przygotowane pod malowanie - informuje Robert Łysiak, kierownik robót budowlanych. - Zrobione jest uzbrojenie hydrauliczne, ale bez osprzętu. Rury są rozprowadzone. Będzie to uzupełniane. Będziemy wchodzić na etap wykończenia, czyli płytki, malowanie, montaż stolarki drzwiowej.

- Widać, że wszystko się zmieniło. Nabiera to fajnego kształtu. W końcu będzie taka baza, turystycznie ten rejon odżyje. Szkoda było, że to marniało i fajnie, że coś się dzieje - mówi okoliczna mieszkanka.

Budynek będzie gotowy przed końcem roku. Remont ruszył w marcu ubiegłego roku. Kosztuje ponad dziewięć milionów złotych.

W schronisku będzie około 40 miejsc noclegowych, samoobsługowa kuchnia i jadalnia. Na parterze będzie również mała gastronomia. W dwóch kolejnych obiektach powstaną pomieszczenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych, przede wszystkim z ekologii. W dawnym Szmaragdzie swoją bazę będzie mieć również Służba Leśna.
Dawny Zajazd Szmaragd w Puszczy Bukowej w Szczecinie odzyskuje blask. Powstaje tam Centrum Edukacji Ekologicznej i Szkolne Schronisko Młodzieżowe - „Szmaragdowe Zdroje".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty