Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (2:1). Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni po raz pierwszy w tym roku wystąpili na własnym stadionie w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. W piątkowym meczu Portowcy pokonali Górnika 3:1.
Początek meczu zaskoczył szczecinian, bo w 12 minucie goście zdobyli bramkę po rzucie karnym. Wystarczył kwadrans, by Pogoń wyszła na prowadzenie po golach Radosława Majewskiego i Zvonimira Kozulja. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 2:1. W drugiej połowie Pogoń podwyższyła prowadzenie za sprawą gola Mariusza Maleca, który tym samym ustalił wynik meczu. To jego pierwszy gol zdobyty w ekstraklasie.

- Bardzo cieszę się z tej bramki. Długo na nią czekałem. W ekstraklasie może nie zagrałem dużo meczów, ale w pierwszej lidze tez nie udawało mi się strzelić bramki. Wiedziałem, że to dla mnie bardzo ważne. Udało się w tym meczu. Jestem bardzo szczęśliwy, że piłka poszukała mnie w polu karnym. Potem jeszcze był VAR i bałem się, że ta bramka nie będzie należała do mnie, ale udało się - przyznał Malec.

To ósme z rzędu domowe zwycięstwo Portowców na swoim stadionie. Po piątkowym sukcesie piłkarze Pogoni awansowali na piąte miejsce w tabeli. Mają na swoim koncie 34 punkty. Tyle samo, co czwarty Piast Gliwice i szósta Korona, z którą szczecinianie zagrają w piątek w Kielcach w kolejnym ligowym meczu.

W kolejnym spotkaniu Pogoń zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. To spotkanie odbędzie się w piątek 22 lutego o godzinie 20.30.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
0:1 - Angulo 12', karny
1:1 - Radosław Majewski 18'
2:1 - Zvonimir Kozulj 27'
3:1 - Mariusz Malec 50'

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska - 22. David Stec, 40. Sebastian Walukiewicz, 33. Mariusz Malec, 77. Ricardo Nunes - 28. Tomas Podstawski, 17. Zvonimir Kozulj, 14. Kamil Drygas (C), 10. Radosław Majewski, 34. Iker Guarrotxena - 18. Adam Buksa.

Rezerwowi: 26. Jakub Bursztyn, 2. Jakub Bartkowski, 23. Jarosław Fojut, 19. Michał Żyro, 7. Spas Delev, 27. Sebastian Kowalczyk, 59. Adrian Benedyczak.

Górnik Zabrze: 84. Martin Chudý - 4. Adam Örn Arnarson, 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 14. Michał Koj - 10. Łukasz Wolsztyński, 23. Mateusz Matras, 8. Walerian Gwilia, 7. Szymon Żurkowski, 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo.

Rezerwowi: 1. Tomasz Loska, 15. Dani Suárez, 22. Szymon Matuszek, 19. Kamil Zapolnik, 77. Giánnis Mystakídis, 20. Ishmael Baidoo, 27. Adrian Gryszkiewicz.

Po zmianie stron rezultat spotkania w 50 minucie ustalił Mariusz Malec, dla którego to pierwszy gol zdobyty w ekstraklasie.