Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
99 procent pacjentów, którzy chcieli się otruć lekami i trafiają do szpitala w szczecińskiej Zdrojach, to nastoletnie dziewczyny. To głównie one wybierają taki sposób na popełnienie samobójstwa.
Jak mówią lekarze, nie zawsze chodzi o to, że chcą się zabić. - Często bardziej zależy im na zwróceniu na siebie uwagi - mówi prof. Andrzej Brodkiewicz z Kliniki Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć. - Do końca życia będę pamiętał, jak dziewczynka wzięła ogromne ilości leków tylko dlatego, że matka nie chciała kupić najnowszego modelu iPhona. Za kilka tysięcy złotych. Z tego powodu dziewczyna trafiła do nas na kilka dni do szpitala.

Wszystkie takie pacjentki, trafiają od razu na oddział psychiatryczny. - Każda otrzyma pomoc, chociaż oddział jest przepełniony - dodaje profesor Brodkiewicz. - Mamy bardzo dobrą dziecięcą psychiatrię. Dzieci potrafią leżeć nawet na korytarzu, na materacu. Jest tak duże zapotrzebowanie na pomoc psychiatryczną. Mimo wszystko zawsze jest czas, żeby skonsultować naszych pacjentów.

Jak wynika ze statystyk zachodniopomorskiej policji, każdego roku w naszym województwie ponad 20 osób w wieku do 19 lat podejmuje próbę samobójczą. W skali kraju miesięcznie rozstać się z życiem próbuje ponad 40 młodych osób.
Jak mówią lekarze, nie zawsze chodzi o to, że chcą się zabić. - Często bardziej zależy im na zwróceniu na siebie uwagi - mówi prof. Andrzej Brodkiewicz z Kliniki Pediatrii, Nefrologii Dziecięcej, Dializoterapii i Leczenia Ostrych Zatruć.
- Każda otrzyma pomoc, chociaż oddział jest przepełniony - dodaje profesor Brodkiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty