W związku z budową Węzła Łękno w sobotę zmienią się trasy przejazdu linii tramwajowych "jedynek" i "dziewiątek". Będą jeździły - tylko przez jeden dzień - według specjalnych rozkładów jazdy.
Linia 1 kursuje na trasie jednokierunkowej Potulicka - Plac Rodła - Plac Gałczyńskiego - Turzyn - Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy
Linia 9 kursuje na trasie jednokierunkowej Potulicka - Turzyn - Plac Gałczyńskiego - Plac Rodła - Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy
Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza 809, która kursować będzie trasą Piotra Skargi - Wawrzyniaka (powrót: P. Skargi) - al. Wojska Polskiego - Zegadłowicza - Kąpieliskowa z częstotliwością co 12 minut w godz. 9-18:30 oraz co 20 minut w godz. 5:00-9:00 oraz 18:30-23.
Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
- Głębokie Kąpieliskowa (nr 39711) przystanek końcowy
- Głębokie (nr 31731, 37141)
- Kasyno „nż” (nr 31611, 31612)
- Goplana „nż” (nr 31511, 31512)
- Tor Kolarski „nż” (nr 31411, 31412)
- Spacerowa „nż” (nr 31311, 31312)
- Zajezdnia Pogodno (nr 31213, 31216)
- Unii Lubelskiej (nr 31121, 31131)
- Wincentego Pola (nr 31011)
- Traugutta (nr 30922)
- Bogumiły (nr 30811, 30814)
- Plac Gałczyńskiego (nr 12121) przystanek końcowy
Dodatkowo od soboty nastąpi korekta rozkładu jazdy tramwajów linii 10.
Linia 9 kursuje na trasie jednokierunkowej Potulicka - Turzyn - Plac Gałczyńskiego - Plac Rodła - Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy
Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza 809, która kursować będzie trasą Piotra Skargi - Wawrzyniaka (powrót: P. Skargi) - al. Wojska Polskiego - Zegadłowicza - Kąpieliskowa z częstotliwością co 12 minut w godz. 9-18:30 oraz co 20 minut w godz. 5:00-9:00 oraz 18:30-23.
Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
- Głębokie Kąpieliskowa (nr 39711) przystanek końcowy
- Głębokie (nr 31731, 37141)
- Kasyno „nż” (nr 31611, 31612)
- Goplana „nż” (nr 31511, 31512)
- Tor Kolarski „nż” (nr 31411, 31412)
- Spacerowa „nż” (nr 31311, 31312)
- Zajezdnia Pogodno (nr 31213, 31216)
- Unii Lubelskiej (nr 31121, 31131)
- Wincentego Pola (nr 31011)
- Traugutta (nr 30922)
- Bogumiły (nr 30811, 30814)
- Plac Gałczyńskiego (nr 12121) przystanek końcowy
Dodatkowo od soboty nastąpi korekta rozkładu jazdy tramwajów linii 10.