Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Polityk Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Bogucki był gościem "Rozmów pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Polityk Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Bogucki był gościem "Rozmów pod krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zdecydowana, odważna - i jak się okazało - słuszna decyzja Andrzeja Dudy - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" polityk Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Bogucki komentując rezygnację z wizyty w Jerozolimie polskiego prezydenta.
Światowe Forum Holokaustu nie było organizowane przez państwo Izrael, a przez prywatne osoby, powiązane z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Ten w Jerozolimie nie posunął się tak daleko, gdy wcześniej zarzucał Polsce antysemityzm i współudział w wywołaniu II Wojny Światowej.

Zdaniem Zbigniewa Boguckiego, radnego PiS w sejmiku, prezydent Andrzej Duda podjął bardzo dobrą decyzję rezygnując z udziału w forum, skoro odmówiono mu tam głosu.

- Bardzo się cieszę, że polski prezydent podjął bardzo zdecydowaną, odważną i jak się okazało bardzo słuszną decyzję. Brak obecności głowy polskiego państwa był zdecydowanie bardziej wymowny, zauważalny i przemawiał, to puste miejsce, niż udział w tym spotkaniu zorganizowanym przez jednego z oligarchów rosyjskich - powiedział Bogucki.

W poniedziałek 27 stycznia obchodzony jest w Auschwitz Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W uroczystościach weźmie udział 50 delegacji państwowych.
Zdaniem Zbigniewa Boguckiego, radnego PiS, prezydent Andrzej Duda podjął bardzo dobrą decyzję rezygnując z udziału w forum, skoro odmówiono mu tam głosu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty