Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zgodnie z prawem decyzje rady gminy o likwidacji szkoły musi jeszcze zaopiniować kuratorium. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Zgodnie z prawem decyzje rady gminy o likwidacji szkoły musi jeszcze zaopiniować kuratorium. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Widmo likwidacji szkoły w Mechowie k. Płotów powraca. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszły poniedziałek na sesji rady gminy.
Burmistrz przekonuje rodziców i nauczycieli, że szuka oszczędności. Rodzice, nauczyciele, a także Solidarność Rolników twierdzą jednak, że najważniejsze jest dobro dzieci.

Cztery lata temu, jeszcze za rządów poprzedniego burmistrza w Płotach, radni podjęli uchwałę o likwidacji szkoły w Mechowie. Z przyczyn proceduralnych unieważnił ją jednak wojewoda.

- Nie ma tam żadnych problemów wychowawczych, problemów w nauce, dzieci czują się tam bezpiecznie - mówi pani Ewelina, mama dwójki uczniów z Mechowa

Do szkoły w Mechowie chodzi blisko 70 dzieci. Podczas spotkań burmistrz Radosław Mackiewcz przekonywał rodziców, że roczny koszt utrzymania placówki jest zbyt duży dla miejskiej kasy - to około 750 tysięcy złotych.

Zastępca burmistrza, Edyta Podgórska nie chce komentować sprawy bo ostatecznej decyzji o likwidacji jeszcze nie ma.

- W piątek mamy wspólne posiedzenie komisji i przed nim niestety - niczego nie powiem - usłyszał reporter Radia Szczecin.

Wsparcie dla rodziców zapowiada przewodniczący Solidarności Rolników, Edward Kosmal.

- Jako związek będziemy bronić tej szkoły jak i broniliśmy centrum ogrodniczego w Zdrojach - zapowiedział.

Zgodnie z prawem decyzje rady gminy o likwidacji szkoły musi jeszcze zaopiniować kuratorium.
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty