Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dawid Krystek Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dawid Krystek Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Małgorzata Prokop-Paczkowska Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Małgorzata Prokop-Paczkowska Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Katarzyna Kotula Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Katarzyna Kotula Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Lokalni działacze Nowej Lewicy promują program Roberta Biedronia: - Pomysł zmian w tzw. rencie wdowiej pomoże 1,5 milionom kobiet w Polsce - mówiły na konferencji prasowej posłanki Katarzyna Kotula i Małgorzata Prokop-Paczkowska.
Propozycja Lewicy to - w przypadku śmierci współmałżonka emeryta - wypłata wybranego jednego pełnego świadczenia plus 25 procent z drugiego. Obecnie można wybrać - czy zostajemy przy swoim świadczeniu czy wybieramy to zmarłego partnera, ale wtedy przysługuje 80 procent z niego - mówiła Prokop-Paczkowska.

- Sama jestem osobą, która korzystała z renty wdowiej po śmierci męża w 2015 roku i wiem, że to świadczenie wynosi tylko 85 proc. A często mężowie umierają w nie tak bardzo starszym wieku, że nie jest to suma wysoka; jest to bardzo trudne do życia... - argumentowała Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Posłanki Lewicy pytano również o nowego doradcę Biedronia, czyli Stanisława Cioska, działacza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, później współpracownika prezydenta Kwaśniewskiego i ambasadora w Rosji. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że "jest to osoba doświadczona, z ogromną wiedzą".
A często mężowie umierają w nie tak bardzo starszym wieku, że nie jest to suma wysoka; jest to bardzo trudne do życia... - argumentowała Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty