Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Wyodrębniliśmy 13 zdarzeń o charakterze korupcyjnym - powiedział Marcin Lorenc, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Chodzi o śledztwo w sprawie korupcji w Szpitalu Szczecin Zdunowo, gdy dyrektorem placówki był prof. Tomasz Grodzki - dziś marszałek Senatu.

- Najtrudniejszym elementem postępowania jest to, że dotyczy zdarzeń, które zostały popełnione ileś lat temu, część z nich uległa przedawnieniu. Odtwarzanie przebiegu zdarzenia po takim czasie jest utrudnione i to wymaga gromadzenia maksymalnej ilości dowodów - powiedział prok. Lorenc.

Jak mówi prokurator Lorenc, śledczy wyodrębnili cztery zdarzenia korupcyjne, które nie uległy przedawnieniu. Ale prokuratura prokuratura bada wszystkie zdarzenia korupcyjne, także te, za które już nie można pociągnąć do odpowiedzialności karnej.

- Prokurator może prowadzić postępowanie w kierunku uzyskiwania materiałów nawet jeśli by to dotyczyło czynów popełnionych wcześniej niż 15 lat. Prokurator ma obowiązek wyjaśnienia wszelkich okoliczności czynu, ma obowiązek gromadzenia materiału dowodowego, który również może mieć znaczenie dla oceny innych - dodał prok. Lorenc.

Za przestępstwo korupcyjne grozi do 10 lat więzienia. Prof Tomasz Grodzki zapewnia, że nie brał pieniędzy od swoich byłych pacjentów.
Odtwarzanie przebiegu zdarzenia po takim czasie jest utrudnione i to wymaga gromadzenia maksymalnej ilości dowodów - powiedział prok. Lorenc.
Prokurator ma obowiązek wyjaśnienia wszelkich okoliczności czynu, ma obowiązek gromadzenia materiału dowodowego, który również może mieć znaczenie dla oceny innych - dodał prok. Lorenc.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty