Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Do końca marca Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście czeka na oferty inwestorów, którzy będą chcieli wybudować i użytkować głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu.
Zainteresowani są - mówi Krzysztof Urbaś, prezes portu.

- Czekamy na inwestora, czyli na firmę, która naszym zdaniem potrafi znaleźć finansowanie dla takiego terminalu. Potrafi zaprojektować, wykaże się umiejętnościami, jeżeli chodzi o eksploatacje terminalu, czyli zarządzaniem operacyjnym. No i przede wszystkim go zbuduje. Wybierze wykonawcę i on zgodnie z projektem taki terminal zbuduje dla przyszłych klientów - mówi Urbaś.

W Gdańsku budowę terminala kontenerowego sfinansował australijski fundusz emerytalny. Oferta portu jest skierowana do wszystkich inwestorów - mówi Krzysztof Urbaś.

- To było źródło finansowania, ten fundusz emerytalny z Australii. Natomiast grupa, która to zorganizowała pochodziła z Wielkiej Brytanii. Tutaj wszystkie możliwości są brane pod uwagę. Czy to będzie grupa europejska czy australijska, azjatycka. Możliwość wyrażenia zainteresowania jest skierowana do całego rynku - mówi prezes portu.

Według wstępnych szacunków, terminal głębokowodny ma kosztować od 400 do 450 milionów euro. Inwestor ma zostać wyłoniony jeszcze w tym roku.
Zainteresowani są - mówi Krzysztof Urbaś, prezes portu.
Oferta portu jest skierowana do wszystkich inwestorów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty