Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Ostateczną decyzję w sprawie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu ma podjąć rada powiatu gryfickiego. Fot. pl-pl.facebook.com/mowrewal
Ostateczną decyzję w sprawie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu ma podjąć rada powiatu gryfickiego. Fot. pl-pl.facebook.com/mowrewal
Starostwo w Gryficach planuje likwidację Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. "Przynosi straty i wychowanków jest za mało" - uważa starosta Ryszard Chmielowicz. Radni Prawa i Sprawiedliwość proponują: "Przenieśmy go do mniejszej placówki".
Edukacja i resocjalizacja to podstawowe dwa zadania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. Kilka dni temu starostwo o zamiarze likwidacji poinformowało jego pracowników.

Jesteśmy w okresie niżu demograficznego i jest za mała liczba wychowanków. Obiekt jest potężny i wypełniony teraz w 30 procentach - mówi starosta gryficki Ryszard Chmielowicz.

W ośrodku znajduje się około 50 chłopców. W ostatnim roku do funkcjonowania placówki trzeba było dołożyć ponad 500 tysięcy złotych z kasy powiatu. Szef klubu radnych PiS w powiecie gryfickim Grzegorz Burcza rozumie, że ośrodek w Rewalu jest położony na atrakcyjnej działce, którą można by dobrze sprzedać.

- To nie oznacza jednak, że trzeba likwidować ośrodek, tylko należy przenieść go do mniejszych budynków w powiecie - mówi radny Grzegorz Burcza. - Zamknięcie tego rodzaju placówki to niepowetowana strata. Tłumaczenie, że przychodzi za mało wychowanków, to nie jest żadne racjonalne tłumaczenie.

Ostateczną decyzję w sprawie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu ma podjąć rada powiatu gryfickiego.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty