Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

"Rozmowa pod krawatem" w Radiu Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Rozmowa pod krawatem" w Radiu Szczecin. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Stawia na Kosiniaka-Kamysza mówiąc, że "w polityce jest wszystko możliwe" - były minister rolnictwa, Artur Balazs przyznał w "Rozmowie pod krawatem", że popiera szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego w majowych wyborach prezydenckich.
Według uśrednionych sondaży z lutego - według socjologa Marcina Palade - urzędujący prezydent Andrzej Duda ma 45 procent poparcia, Władysław Kosiniak-Kamysz nie wchodzi do drugiej tury. Z siedmioma procentami przegrywa z kandydatką KO Małgorzatą Kidawą-Błońską popieraną przez 26 procent ankietowanych.

Artur Balazs liczy na zmianę preferencji wyborczych.

- To, co dzisiaj nam się wydaje, ze jest niemożliwe; realnie odnosząc się do tych sondaży można powiedzieć, że Kosiniak-Kamysz nie ma zbyt dużych szans na wejście do drugiej tury, ale w polityce wszystko się może zdarzyć. Uważam jednak, że gdyby Kosiniak-Kamysz zwarł się w drugiej turze z Dudą, to byłby najbardziej normalny i najszczęśliwszy dla Polski scenariusz - ocenił Artur Balazs.

W ocenie byłego ministra i parlamentarzysty, podstawowym zadaniem prezydenta w nadchodzącej kadencji będzie "próba budowania poczucia wspólnoty narodowej w głęboko podzielonym społeczeństwie".
Uważam jednak, że gdyby Kosiniak-Kamysz zwarł się w drugiej turze z Dudą, to byłby najbardziej normalny i najszczęśliwszy dla Polski scenariusz - ocenił Artur Balazs.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty