Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej rozpoczęli w środę patrolowanie kolejnego, zielonego obszaru granicy polsko-niemieckiej. Tym razem jest to odcinek od Nowego Warpna aż do Osinowa Dolnego.
12-godzinne patrole prowadzone są wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji - mówi kapitan Błażej Łukaszewski z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. - Kilkuset żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina zostało zaangażowanych, aby pomóc Straży Granicznej i Policji w uszczelnieniu granicy państwowej. Żołnierze na odcinku ponad 100 kilometrów organizują kilkanaście stałych posterunków oraz patrole mobilne, aby jak najbardziej zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Od wtorku dziesięciokilometrowy odcinek zielonej granicy w okolicach Świnoujścia patroluje, wspólnie z innymi służbami mundurowymi, kilkudziesięciu żołnierzy 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.
12-godzinne patrole prowadzone są wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji - mówi kapitan Błażej Łukaszewski z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty