Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. www.pixabay.com/Peggy_Marco (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/Peggy_Marco (domena publiczna)
Szczecińskie uczelnie są przygotowane do prowadzenia zajęć online. Z pomocą przychodzą aplikacje, które pozwalają na prowadzenie relacji wideo "na żywo" czy programy, dzięki którym można na bieżąco wykonywać zadania zlecone przez wykładowców.
Szkoły wyższe będą realizowały te zajęcia, które można odbyć przez internet. Reszta odbędzie się po powrocie do tradycyjnych metod nauki.

To proste narzędzia z których będzie można korzystać w domu - tłumaczy Karolina Płotnicka-Błach, rzecznik prasowy Uniwersytetu Szczecińskiego. - Studenci muszą je poznać - jeśli jeszcze nigdy z nich nie korzystali - i się z nimi zaprzyjaźnić - mówi Płotnicka-Błach.

Uczniowie nie uciekną również od list obecności. Microsoft Teams to aplikacja, dzięki której będzie można zobaczyć kto jest aktywny - tłumaczy Mateusz Lipka z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. - Ona działa troszeczkę podobnie jak stare "Gadu Gadu", widać kto jest dostępny i wykładowca może się bezpośrednio połączyć na wideokonferencji - mówi Lipka.

Studenci nie zapomną, jak wyglądają ich nauczyciele - będą mogli ich zobaczyć na ekranie komputera - mówi doktor Katarzyna Szymańska, prodziekan do spraw jakości kształcenia w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. - Wykładowca będzie miał podłączoną kamerę i będzie mówił do studentów, którzy go będę mogli oglądać w czasie rzeczywistym - dodaje Szymańska.

Działalność uczelni w kraju została zawieszona do 25 marca. To nie oznacza, że szkoły wyższe nie mogą realizować zajęć on-line. Od stanu epidemicznego w kraju zależy kiedy uczelnie wrócą do normalnej pracy.
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty