Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szkoły są przygotowane do zdalnego nauczania - wynika z informacji dyrektorów, którzy byli gośćmi "Radia Szczecin na Wieczór".
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przerwa w szkołach i na uczelniach wyższych została przedłużona do Wielkanocy. Zajęcia mają się odbywać zdalnie.

- Wszyscy staramy się jakoś sobie poradzić, niestety: problemem jest to że nie możemy odbywać rad pedagogicznych, nie możemy się spotykać w większym gronie i do komunikacji musimy wykorzystywać środki elektroniczne, co nie jest tak efektywne jak spotkania - powiedziała Elżbieta Moskal, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej.

- W naszej placówce będziemy od tego tygodnia wykorzystywać - udostępnione za darmo - platformy zdalnego nauczania. Od jakiegoś czasu niektóre klasy miały możliwość z tym pracować. Od poniedziałku każdy uczeń naszej szkoły ma już konto; nauczyciele są w trakcie tworzenia zespołów i myślę, że spokojnie od środy będziemy mogli lekcje te prowadzić - zapowiedziała dyr. Moskal.

Już sześć lat temu przygotowano specjalną platformę w ramach unijnego projektu.

- Szkoła jest wyposażona w tę platformę, choć wydaje mi się, że dziś by wymagała modernizacji: w minionym tygodniu nauczyciele przypominali sobie jak się logować... Ale jest to tylko jeden z kanałów komunikacji z uczniami - naprawdę uczniowi brakuje bezpośredniego kontaktu z nauczycielem - podkreślił Janusz Olczak, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski apelował, aby nauczyciele z umiarem zadawali uczniom zadania przez internet i zapowiadał rozporządzenie w sprawie zdalnego nauczania.

W wielu przypadkach - zwłaszcza w mniejszych miejscowościach - przeszkodą mogą być możliwości techniczne, dostęp do internetu czy komputera, zwłaszcza, że ze zdalnej pracy muszą korzystać nie tylko dzieci ale i ich rodzice.
- Nauczyciele są w trakcie tworzenia zespołów i myślę, że spokojnie od środy będziemy mogli lekcje te prowadzić - zapowiedziała dyr. Moskal.
- Uczniowi brakuje bezpośredniego kontaktu z nauczycielem - podkreślił Janusz Olczak, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty