Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Ewa Chmielewska. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ewa Chmielewska. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Postępowanie Jarosława Gowina to "gra z oderwaną od życia opozycją" - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" przewodnicząca partii Porozumienie w powiecie polickim.
Ewa Chmielewska tłumaczyła, że wicepremier rządu Zjednoczonej Prawicy nie zgadzając się na wybory 10 maja tak naprawdę mówi "totalnej opozycji": sprawdzam!

- Może jest to i gra, w którą z opozycją zagrał Jarosław Gowin. Oni tak nienawidzą tego rządu i tego prezydenta, że wszystko inne schodzi na dalszy plan. Propozycja Jarosława Gowina w tym momencie brzmi jak: "sprawdzam" w grze w karty - "proszę bardzo, panowie: chcecie wyborów w innym terminie, więc zróbmy to stosownie do rzeczywistości..." - oceniła Chmielewska.

Propozycja Jarosława Gowina to przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata, ale bez możliwości startu w przyszłych wyborach.

Jak podkreślała działaczka Porozumienia, jest to sensowne rozwiązanie, bo i tak wiadomo, że opozycja w Senacie zablokuje prace nad przepisami o głosowaniu korespondencyjnym.
Ewa Chmielewska tłumaczyła, że wicepremier rządu Zjednoczonej Prawicy nie zgadzając się na wybory 10 maja tak naprawdę mówi "totalnej opozycji": sprawdzam!

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Uhm, totalnej opozycji...
Żyjemy w czasie w którym wszelkie planowanie jest pisaniem na wodzie. Rozsądniej byłoby wprowadzić stan klęski i przełożyć wybory wstępnie o 3 miesiące a potem zależnie od rozwoju sytuacji dalej przedłużyć ten okres.
Stan klęski oznacza odszkodowania, a Gowin się przyznał że wtedy państwo za 2-3 miesiące będzie bankrutem. Co do wyborów. Ludzie, sami mówicie że najważniejsza teraz jest samoizolacja, walka z wirusem i ogólnie zdrowie narodu, a u co się dzieje w rzeczywistości? Mam wrażenie że jakieś 70-80% pracy polityków idzie dzisiaj w przygotowanie wyborów, a nie w ratowanie kraju przed zarazą.
Sprawdzam to mówi Prezes Gowinowi to taka gra pod publikę bo i tak zrobi co prezes karze !
pani raczy brednie wygadywać!
Zmieniać Konstytucję dla doraźnego interesu Kaczyńskiego, który pierwej Polaków na zakażenie pośle byle tylko Duda wygrał, niż zgodzi się na ogłoszenie stanu klęski żywiołowej???
PiS od dawna usiłuje zmienić Konstytucję by wprowadzić autorytaryzm Kaczyńskiego i jego kamratów!
Obchodziliście i łamaliście ją różnymi przePiSami i działaniami, a teraz wykorzystujecie epidemię by się do niej dorwać!
I gdyby naiwna opozycja wam uwierzyła, to znowu o 4 nad ranem zrobiono by wrzutkę do uchwalanych przepisów.
Z cynicznymi wiarołomnymi oszustami należy postępować stanowczo i ostrożnie.
I mam nadzieję, że opozycja tym razem nie zapomni o tym
Hmm... Oderwana od rzeczywistości to jest partia rządząca, mamy epidemię, znaczne ograniczenia w wolności obywateli ale stanu nadzwyczajnego nie ma sensu ogłaszać. Ba, zróbmy nawet wybory! Człowiek nie może iść normalnie do lasu czy wymyć auta ale na wybory może - gdzie tu logika? A wracając do tematu to teraz opozycja powinna powiedzieć "sprawdzam" i zawnioskować o stan klęski żywiołowej, zobaczymy co Gowin zrobi. Bo jak na moje oko to jest to kolejna zagrywka kaczyńskiego, kazał Gowinowi udawać zbuntowanymi aby dobrać się do konstytucji i odwrócić uwagę od fatalnej sytuacji w kraju (zgodnie z hasłem wyborczym pis #polskawruinie - przynajmniej tu dotrzymali słowa).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty