Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Jak najlepiej zorientować się, że miasto wróciło do życia po okresie pandemicznego zastoju? Sposobów jest kilka. Można słuchać informacji drogowych w Radiu Szczecin, wiadomości o korkach to jeden z objawów.
Ale można też popatrzeć na komunikację miejską.

Jeszcze kilkanaście dni temu były w niej pustki. Praktycznie na każdej linii (nie licząc tych, które na przykład dowożą pracowników do fabryk chociażby w Dąbiu) można było pasażerów policzyć na palcach jednej ręki (czasami dwóch).

Informacje o tym, że w pojeździe może przebywać określona liczba pasażerów wiszące na drzwiach, nie miały praktycznie żadnego znaczenia. Ludzi nie było, bo rzeczywiście wzięli sobie do serca #zostań w domu.

Z każdym jednak kolejnym luzowaniem obostrzeń, kolejnym etapem odmrażania, sytuacja się zmieniała. Było nas w autobusach i tramwajach coraz więcej. I coraz swobodniej się w nich czuliśmy. Już mało kto zwracał uwagę na wywieszone na siedzeniach informacje z prośbą o to, aby nie zajmować danego miejsca.

Nie wszyscy nawet stosowali się do zalecenia zakrywania ust i nosa. Najczęściej zakrywaliśmy same usta, a nos pozostawał wolny. Właściwie to czas przeszły jest tutaj bez sensu. Wciąż mamy obowiązek podróżowania z zasłoniętymi ustami i nosem. I wciąż popełniamy te same błędy. Ba! Są i tacy, którzy maseczkę noszą na ulicy, a ściągają ją... po wejściu do pojazdu. To jest dopiero absurd.

Może warto pomyśleć jak robić to dobrze zwłaszcza teraz? Bo teraz w komunikacji miejskiej może być nas praktycznie dwa razy więcej. I wciąż musimy siadać co drugie miejsce, wciąż powinniśmy zachowywać przynajmniej 1,5 metrowy odstęp. Wciąż powinniśmy zasłaniać usta i nos.

Walka z Covid-19 wydaje się idzie nam całkiem nieźle. A skoro tak, to może lepiej nie zepsuć tego?
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty