Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: Urząd Miasta Kołobrzeg
źródło: Urząd Miasta Kołobrzeg
źródło: Urząd Miasta Kołobrzeg
źródło: Urząd Miasta Kołobrzeg
Duże zainteresowanie mieszkaniami do remontu, jakie kołobrzeski samorząd chce przekazać mieszkańcom.
Władze miasta zdecydowały, że trzy nieruchomości otrzymają rodziny, których nie stać na zakup własnych „czterech ścian”. Miejskie mieszkanie muszą jednak samodzielnie wyremontować.

Lokale o powierzchniach od 43 do 61 metrów kwadratowych wymagają wymiany podłóg, stolarki drzwiowej i okiennej czy instalacji elektrycznej.

Michał Kujaczyński z kołobrzeskiego urzędu mówi, że nie odstrasza to jednak zainteresowanych rodzin.

- Zainteresowanie jest ogromne: trzy osoby w wydziale komunalnym cały czas odbierają telefony w związku z pytaniami, bywa tak, że wszystkie trzy telefony dzwonią równocześnie. Wniosków, które wydaliśmy jest już ponad setka, a równie dobrze można samemu wniosek pobrać poprzez miejską stronę - wskazuje Kujaczyński.

O mieszkanie mogą ubiegać się rodziny minimum czteroosobowe, które znajdują się na liście oczekujących na lokal komunalny lub takie, które już zajmują taki lokal, jednak jest on zbyt mały na ich potrzeby.

O ostatecznym przydziale nieruchomości zdecyduje miejska komisja mieszkaniowa. Czas na składanie wniosków upłynie z końcem maja.
- Wniosków, które wydaliśmy jest już ponad setka, a równie dobrze można samemu wniosek pobrać poprzez miejską stronę - wskazuje Kujaczyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty