Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
W środę swoje 93. urodziny świętował major Zbigniew Piasecki ps. "Czekolada" - żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego.
Do jego domu przyjechali harcerze, przyjaciele i członkowie Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera.

- Jak pan major powiedział, dzisiaj dzwonią nasi wolontariusze i koordynatorzy z całego kraju i zagranicy żeby świętować. Prezenty też są z różnych miejsc. Normalnie robiliśmy to zawsze inaczej. Był grill, spotkanie wszystkich kombatantów i przednia zabawa. Niestety musimy teraz przez te wszystkie obostrzenia przygotować się na inne sposoby świętowania urodzin - mówił prezes stowarzyszenia Tomasz Sawicki.

- Jak jestem wśród was, to mi się wydaje, że ja jestem prawie że w waszym wieku. Jeszcze jakaś młodość we mnie iskrzy. Jak jestem sam, to robię się wtedy taki staruszek. Jesteście podobni do nas, jak myśmy byli. Bo nas przed wojną wychowali bardzo dobrze. Sprawdziliśmy się w trakcie okupacji. Ja zacząłem jaki 15-letni harcerz. Wstąpiłem do Szarych Szeregów, najmłodsza grupa, chciałem też walczyć. Miałem tego ducha do walki - mówił major.

Major Zbigniew Piasecki ps. "Czekolada" jest patronem akcji Paczka dla Bohatera. Paczki z żywnością są cyklicznie przekazywane kombatantom i działaczom opozycji antykomunistycznej.
Relacja Tomasza Duklanowskiego
Urodziny majora Zbigniewa Piaseckiego ps. "Czekolada" Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Urodziny majora Zbigniewa Piaseckiego ps. "Czekolada" Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty