Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Polimery Police”. Fot. Grupa Azoty Police
Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Polimery Police”. Fot. Grupa Azoty Police
Prezydent Rzeczypospolitej odwiedzi dziś Pomorze Zachodnie. Andrzej Duda będzie gościem specjalnym Grupy Azoty Polyolefins. To spółka, która realizuje jedno z najważniejszych zadań w europejskiej branży chemicznej – „Polimery Police”.
Inwestycja, która ma strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki właśnie wchodzi w kolejną fazę realizacji. Przewodnikiem prezydenta będzie prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki. Polimery Police to zadanie, którego wartość szacuje się na ponad 6 miliardów złotych. Przy jego budowie znaczącą rolę odgrywa m.in. południowokoreański koncern Hyundai. Dlatego też na placu budowy pojawi się również ambasador Sun Mira. Polimery Police będą produkowały polipropylen. Materiał, który może zostać wykorzystany do tworzenia chociażby zabawek, elementów samochodów, kabli i przewodów. To między innymi dlatego, budowę próbował zablokować jeden z rosyjskich udziałowców Grupy Azoty i jest ona niemile widziana także w Niemczech.

Wizyta prezydenta w Policach to nie jedyna dobra informacja dla regionu. W porcie lotniczym Szczecin – Goleniów spotkają się bowiem Jacek Sasin, wicepremier i szef ministerstwa aktywów państwowych, Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego i Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. Jak udało się nieoficjalnie ustalić Radiu Szczecin, rozmowy będą dotyczyły inwestycji w najdalej na zachód położony port lotniczy w Polsce. Jeszcze pięć lat temu przymierzano się do sprzedaży Państwowych Portów Lotniczych – dziś, aby sprostać wymaganiom rynku PPL, muszą inwestować.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty