Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zeznania podatkowe składajmy przez internet. To najbezpieczniejsza i najszybsza forma - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.
Poniedziałek to ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem. Z powodu epidemii koronawiusa zaleca się, by nie wchodzić do budynku urzędu, ale papierowe zeznania wrzucić do specjalnej skrzynki przed budynkiem.

- Najlepiej jednak zrobić to przez internet, dzięki usłudze Twój e-PIT, która rozlicza nas automatycznie - mówi Małgorzata Brzoza. - Jeżeli podatnik ma podatek do dopłacenia, to Urząd Skarbowy do 30 maja musiał poinformować o tym, że jest podatek do dopłacenia i w jakiej wysokości, wówczas ci podatnicy mają siedem dni na wpłacenie tego podatku. Urząd nas poinformuje pismem poleconym - dodaje Brzoza.

Jak podsumowuje Brzoza, większość podatników z regionu już się rozliczyła: - W tej chwili z informacji zebranych z urzędu wynika, że tak naprawdę podatnicy przychodzą, bo dzisiaj jest pierwszy dzień, kiedy od dłuższego czasu sale obsługi są otwarte. Kwestie złożenia zeznania podatkowego, to już są takie pojedyncze sytuacje. Większość podatników się już faktycznie rozliczyła.

W poniedziałek sale obsługi w Urzędach Skarbowych są otwarte dłużej - do godziny 18:00.
- Najlepiej jednak zrobić to przez internet, dzięki usłudze Twój e-PIT, która rozlicza nas automatycznie - mówi Małgorzata Brzoza.
Jak podsumowuje Brzoza, większość podatników z regionu już się rozliczyła: - W tej chwili z informacji zebranych z urzędu wynika, że tak naprawdę podatnicy przychodzą, bo dzisiaj jest pierwszy dzień, kiedy od dłuższego czasu sale obsługi są otwarte.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty