logowanie » Poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Emeryci ćwiczą mięśnie w osiedlowej siłowni

Ewa Kołodziej

Siłownia "pod chmurką" jest hitem na osiedlu Arkońskim. Na razie z zapałem ćwiczą babcie i dziadkowie, tylko patrzeć jak dołączą do nich ich wnuki.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że coś takiego zrobili dla starszych. Przychodzimy w wolnym czasie, czasami nawet dwa razy, rano i po obiedzie - mówi Teresa Repko mieszkająca przy ulicy Chopina.

Pierwsze urządzenie ustawiono 2 lata temu na próbę, dziś jest ich 10. Emeryci mogą pojeździć na rowerze stacjonarnym, zmierzyć się ze sztangą, pokręcić biodrami na twisterze i poćwiczyć mięśnie brzucha na specjalnej ławce. Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie- Niemierzyn zapowiedziała, że urządzeń będzie więcej.

50 tys. zł za siłownię zapłacił budżet miasta.

Wiadomości

Dwóch mężczyzn zaatakowanych nożem w Świnoujściu32-latek zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Jeden z nich trafił do szpitala.» więcej Pociąg jadący z Przemyśla ma ponad 200 minut opóźnienia3,5 godziny po czasie dotrze do Szczecina pociąg PKP Intercity Barbakan. Przyczyną opóźnienia jest kradzież linii trakcyjnej.» więcej Krystyna Janda zachwycona szczecińską filharmoniąArtystka wystąpiła tam w sobotę z koncertem "Piosenki z teatru". W niedzielę na Facebooku opublikowała kilkanaście zdjęć gmachu filharmonii.» więcej Policja wyjaśnia okoliczności ataku rottweilerów na pięciolatkaPostępowanie w sprawie pogryzienia pięciolatka przez agresywne rottweilery prowadzi policja w Dębnie.» więcej Przerwa w zasilaniu na prawobrzeżu SzczecinaZ powodu zerwania przewodu linii średniego napięcia, bez prądu są mieszkańcy ulicy Przodowników Pracy w Szczecinie.» więcej Wygraj konkurs i pojedź z Radiem Szczecin na koncert do BerlinaWracamy z akcją "Radio Szczecin Live in Berlin". Na początek zabierzemy słuchaczy na koncert zespołu Queen z Adamem Lambertem.» więcej Goście Kawiarenki o konflikcie na Ukrainie. Jaka rola Polski?Polska nie powinna wysyłać swoich żołnierzy na Ukrainę i angażować się w militarny konflikt na wschodzie tego kraju - zgodnie uważają zachodniopomorscy politycy - goście "Kawiarenki politycznej" Radia Szczecin.» więcej Szczecin: Chrześcijanie modlą się o jednośćUroczysta Liturgia Słowa w Bazylice Archikatedralnej zakończy w niedzielę Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Szczecinie.» więcej Francuzi piszą o szczecińskiej filharmonii. "To klejnot"Opis budynku znalazł się na portalu internetowym tygodnika dla architektów. Relacja zaczyna się słowami – jest piękna i kosztowała tylko 30 milionów euro.» więcej Dodatnia niedziela z wychodzącym zza chmur słońcem [WIDEO] TVN Meteo/x-news TVN Meteo/x-news» więcej
1234567

FOTOGALERIA

"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
NATO wyraźniej zaznaczy swoją obecność w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mieszkańcy o finale WOŚP: "Światełko do nieba to porażka" [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy opanowała serca mieszkańców i ulice Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej