Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / JolEnka (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / JolEnka (CC0 domena publiczna)
Putin jest w trudnej sytuacji - odizolował własny kraj od reszty świata, upadł mit wielkiej rosyjskiej armii, która jest skorumpowana, której uzbrojenie okazało się przestarzałe lub niedopracowane. Z drugiej strony - nie jest to człowiek, który się zatrzyma lub wycofa. Goście "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin próbowali przewidzieć dalszy rozwój sytuacji na Wschodzie.
- Putin zabija cywilów, niszczy ich domy, ale nie osiągnął żadnego z celów, które sobie założył - mówi poseł PiS Michał Jach, przewodniczący sejmowej komisji obrony. - Putin jest w fatalnej sytuacji, ponieważ po 10 dniach nie osiągnął żadnego z zakładanych celów, które podejrzewam, że miał w planie tej wojny osiągnąć w ciągu 48 godzin.

Putin porzucił jakiekolwiek humanitarne działania - atakuje domy, szpitale, morduje kobiety i dzieci. Będzie atakował wciąż - mówi poseł Koalicji Polskiej Jarosław Rzepa. - Myślę, że on się nie wycofa i nadal będzie atakował. Martwię się innymi względami, bo widzimy że ta wojna zaczyna mieć coraz więcej ofiar po stronie cywilów. Ta wojna nie ma już jakiejkolwiek ludzkiej strategii, bo zaczęła się od celów wojskowych. Dziś jest wojną totalną.

Putin w razie potrzeby może dysponować dwumilionową armią. Pomimo dokonywanych na terenie Ukrainy zbrodni wojennych wciąż cieszy się poparciem zmanipulowanego społeczeństwa Rosji - mówi Artur Łącki, poseł Koalicji Obywatelskiej. - Ma nadal wielkie poparcie w społeczeństwie rosyjskim i cóż z tego, że ta armia jest słaba i cóż z tego, że ta armia jest, jak pan przewodniczący mówi, skorumpowana i cóż z tego, że nie ma bardzo nowoczesnego sprzętu, ale ma go tyle, że się w głowie nie mieści. Ma tych żołnierzy tyle, że się w głowie nie mieści. Ma niestety, na to wygląda, poparcie swojego społeczeństwa.

Najgorszym scenariuszem byłaby bierna obserwacja, trzeba postawić na własne zdolności obronne - mówi Jakub Pyżanowski z Partii Republikańskiej. - Trzeba sobie zdać sprawę, że Polska jest krajem frontowym. To oznacza, że musimy być przygotowani, musimy wzmacniać swoją armię i w tym kontekście decyzja o kolejnym zwiększeniu nakładów na polską armię - to ma być 3 proc. PKB w 2023 roku, jest bardzo istotna.

Od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przyjechało już prawie milion uchodźców.
- Putin zabija cywilów, niszczy ich domy, ale nie osiągnął żadnego z celów, które sobie założył - mówi poseł PiS Michał Jach, przewodniczący sejmowej komisji obrony.
Putin porzucił jakiekolwiek humanitarne działania - atakuje domy, szpitale, morduje kobiety i dzieci. Będzie atakował wciąż - mówi poseł Koalicji Polskiej Jarosław Rzepa.
Putin w razie potrzeby może dysponować dwumilionową armią. Pomimo dokonywanych na terenie Ukrainy zbrodni wojennych wciąż cieszy się poparciem zmanipulowanego społeczeństwa Rosji - mówi Artur Łącki, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Najgorszym scenariuszem byłaby bierna obserwacja - trzeba postawić na własne zdolności obronne, mówi Jakub Pyżanowski z Partii Republikańskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty