Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Za prawie 300 milionów złotych powstanie w Szczecinie Uniwersyteckie Centrum Zabiegowe dla Dzieci.
- Obiekt będzie wybudowany przy szpitalu przy Unii Lubelskiej - mówi dyrektor szpitala Konrad Jarosz. - Oddział Chirurgii Dziecięcej, Ortopedii Dziecięcej i bardzo duża część ambulatoryjna, bo naszym marzeniem tak zintegrować i zoptymalizować proces leczenia, żeby gros tych zabiegów, które dziś wymagają hospitalizacji, można było robić w warunkach pobytu jednego dnia razem z rodzicami.

Pieniądze na inwestycję pochodzą z tzw. Funduszu Medycznego, dziś wiceminister Piotr Bromber przekazał promesę na ten cel. - Nigdy jednorazowo nie lokowaliśmy tak dużej kwoty w jedną z istotnych dziedzin medycyny, jaką jest pediatria. Wszystko, dzięki utworzeniu Funduszu Medycznego. To jest inicjatywa Prezydenta RP, pana Andrzeja Dudy - powiedział Bromber.

Budynek ma powstać w miejscu lądowiska przed szpitalem. Lądowisko zostanie przeniesione na dach budynku.

- Budowa będzie dofinansowana największą kwotą, jaką można jednorazowo dostać z funduszu - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński. - Co roku 4 miliardy złotych z budżetu państwa zasila ten fundusz. 300 mln złotych to maksymalna kwota dofinansowania, jaką można uzyskać.

Zgodnie z planem, budynek ma powstać za trzy lata. W obiekcie będzie też prowadzone leczenie tzw. chorób rzadkich wśród dzieci.
- Obiekt będzie wybudowany przy szpitalu przy Unii Lubelskiej - mówi dyrektor szpitala Konrad Jarosz.
Pieniądze na inwestycję pochodzą z tzw. Funduszu Medycznego, dziś wiceminister Piotr Bromber przekazał promesę na ten cel.
Budowa będzie dofinansowana największą kwotą, jaką można jednorazowo dostać z funduszu - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty