Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Kursy przedmałżeńskie, naturalne metody rozpoznawania płodności to niektóre inicjatywy prorodzinne, które oferuje Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Powstał właśnie profil na Facebooku. Informuje o działalności, która ma służyć rodzinie.
- Chcemy informować o inicjatywach prorodzinnych na terenie archidiecezji - mówi Anna Palembas. - Wiemy, że zarówno w parafiach, poradniach czy w różnych organizacjach pozarządowych odbywają się przeróżne formy spotkań, powstają dzieła służące rodzinie czy wspierające małżonków na różnych etapach ich życia. Chcemy za pośrednictwem profilu przedstawiać aktywność specjalistów m.in. z zakresu doradztwa rodzinnego, mediatorów czy nauczycieli metod rozpoznawania płodności.

Małżeństwa korzystają z pomocy poradnictwa rodzinnego. Dominika i Filip są dwa miesiące po ślubie, a skorzystali z kursu przedmałżeńskiego.

- Szczególnie teraz po ślubie, jako osoby zakładające rodzinę, widzimy że kurs, oprócz usystematyzowania wiedzy dał nam praktyczne narzędzia - mówi Filip.

Dla mnie dużą pomocą był fakt, że na kursie omawialiśmy cykl kobiety. Cieszę się, że mój narzeczony był przy tym - dodaje Dominika.

Więcej szczegółów na profilu facebookowym Poradnictwo Rodzinne - Szczecin.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty