Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zdjęcie ilustracyjne. źródło: Straż Graniczna/ Twitter
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: Straż Graniczna/ Twitter
"Jesteśmy gotowi, aby przyjąć kolejnych uciekinierów wojennych do Polski" - tak goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór" komentują zbliżającą się falę uchodźców z Ukrainy, która dotrze tej zimy do naszego kraju.
Wskutek rosyjskiego ostrzału miast i infrastruktury krytycznej wielu Ukraińców już teraz ucieka do Polski.

- Cały czas jesteśmy w pełnej gotowości - zaznacza Agnieszka Ścigaj, minister ds. integracji społecznej: - Wszystkie mechanizmy i procedury, które wypracowaliśmy po 24 lutego, również sposób zarządzania kryzysowego czy infrastrukturę w postaci punktów recepcyjnych, zbiorowych miejsc zakwaterowania - to wszystko mamy w pełnej gotowości.

Ogłaszamy akcję dla mieszkańców regionu, którzy będą chcieli przyjąć sąsiadów zza wschodniej granicy - mówił Henryk Kołodziej, honorowy konsul Ukrainy w Szczecinie: - Część będzie uciekała tutaj. Konsul honorowy ogłosił akcję pt. "Nie dajmy zamarznąć Ukrainie". Nie ukrywam, że są już pewne efekty tej akcji, zgłaszają się m.in. różne organizacje. Jestem wręcz zaskoczony tak dużym zainteresowaniem.

Obecnie w Polsce przebywa ponad milion trzysta tysięcy uchodźców z Ukrainy, z czego 90 procent stanowią kobiety i dzieci.
- Cały czas jesteśmy w pełnej gotowości - zaznacza Agnieszka Ścigaj, minister ds. integracji społecznej.
Ogłaszamy akcję dla mieszkańców regionu, którzy będą chcieli przyjąć sąsiadów zza wschodniej granicy - mówił Henryk Kołodziej, honorowy konsul Ukrainy w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty