Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Uhonorowali wolontariuszy za zaangażowanie i pomoc potrzebującym - po pandemicznej przerwie w Szczecinie odbyła się Gala Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.
To nie tylko czas podsumowań, ale również zachęcenie mieszkańców do zaangażowania się w życie lokalnego społeczeństwa oraz promowania wartości humanitarnych.

- Od 12 lat jestem krwiodawcą, a wolontariatem zajmuję się od 15 lat. Myślę, że na wolontariacie każdy znajdzie sobie miejsce. Jeżeli nie można być krwiodawcą, to można pomagać w inny sposób; można przyjść, zaopiekować się dzieckiem kogoś potrzebującego. Jaka jest satysfakcja?! Satysfakcja jest w sercu - powiedział pan Artur.

- To jest czas, gdzie będziemy dziękować wolontariuszom i wyróżniać ich odznaczeniami. Myślę, że to doskonała okazja do promocji wolontariatu. Idea Czerwonego Krzyża przytrwa dzięki ludziom takim, jak właśnie te osoby na sali - wierzy Joanna Łaskarzewska, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.

Gale wolontariatu czerwonokrzyskiego organizowane są od 2016 roku. Tegoroczna współfinansowana jest z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
Relacja Krzysztofa Cichockiego [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty