logowanie » Piątek, 30 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Ruszyły targi Grüne Woche w Berlinie

Fot. ŁSz [PRS]

Fot. ŁSz [PRS]
56 krajów z całego świata. Z Polski 11 regionów w tym zachodniopomorskie z wyrobami mlecznymi, ogórkami kwaszonymi, miodami i piwem - w Berlinie 74. Targi Żywności "Grüne Woche" dziś otwierają się dla publiczności.

Grüne Woche w Berlinie z udziałem firm z regionu

Międzynarodowe Targi Rolne "Grüne Woche" rozpoczęły się w Berlinie.
Szacuje się, że imprezę odwiedzi ponad pół miliona osób. Polskie produkty cieszą się dużym zainteresowaniem. Najbardziej smakuje nasze pieczywo staropolskie, a także serniki i przetwory warzywne. Urlich Rades z Berlina mówi, że Niemcy tradycyjnie poszukują markowych polskich wyrobów takich jak kiełbasa, ogórki i piwo.

Targi Grüne Woche w Berlinie potrwają do przyszłej niedzieli. Otwarte są od godziny 10 do 18. Polskie stoisko mieści się w Centrum Targowym przy ulicy Messe Damm w pawilonie 11. Atrakcją sobotniej imprezy targowej w Berlinie będą występy zespołu Pyrzyczanie, który wystąpi gościnnie na stoisku w Brandenburgii oraz na naszym Narodowym Polskim Stoisku.

Od niedzieli będą grali Stepniczanie. Zobacz galerię zdjęć.
Urlich Rades z Berlina mówi, że Niemcy tradycyjnie poszukują markowych polskich wyrobów takich jak kiełbasa, ogórki i piwo.

Wiadomości

Przepis o płacy minimalnej zawieszony [WIDEO]Niemcy zawieszają przepis określający płacę minimalną. Zażądała tego Komisja Europejska po protestach zgłoszonych przez 13 państw unijnych, w tym Polski.» więcej Dwóch kierowców zakończyło jazdę dachowaniemW regionie lokalnie cały czas pada mokry śnieg, a drogi są śliskie. Przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy jazdę zakończyli dachowaniem.» więcej Wieczorek: Powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora [WIDEO]"Zamiast sprzedawać Polską Żeglugę Bałtycką, powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora" - uważa radny Sejmiku Dariusz Wieczorek.» więcej Trudne warunki na drogach Szczecina i regionuRuch samochodowy utrudnia padający śnieg i wszędzie jedzie się znacznie wolniej niż zwykle. W mieście cały czas pracują pługi i solarki.» więcej Polscy szczypiorniści walczą o finał Mistrzostw Świata [WIDEO]Polscy piłkarze ręczni muszą mieć lekarstwo na Katar jeżeli chcą awansować do finału Mistrzostw Świata odbywających się w Katarze.» więcej Opady śniegu i deszczu. Po południu przejaśnienie [WIDEO]W całym regionie temperatura oscyluje wokół 1-2 stopni Celsjusza.» więcej Loty do Tunezji wracają na lotnisko w GoleniowieWładze portu podpisały umowę na kursy czarterowe do lotniska Endifha. Ten kierunek doszedł do letniej oferty kursów z podszczecińskiego portu.» więcej Włosi stworzą dokumentację tunelu pod ŚwinąWłoska firma Technital wykona program funkcjonalno-użytkowy budowy tunelu w Świnoujściu. To dokument niezbędny do ogłoszenia przetargu na budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.» więcej Na autostradzie A6 przewrócił się TIRTuż po godzinie piątej rano na autostradzie A6 między Kołbaskowem a Kluczem przewrócił się TIR.» więcej Schronisko dla zwierząt szuka wolontariuszaJeśli chcesz pomagać w wyprowadzaniu psów na spacer, dokarmiać koty albo brać udział w akcjach zbiórki żywności, musisz się śpieszyć. Kończy się nabór na wolontariusza w szczecińskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Do piątku trzeba wy ...» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej