Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
W Studiu S1 Radia Szczecin publiczność rozgrzała dawka muzyki z całego świata podczas koncertu "Ole!". Tak rozpoczął się Festiwal "Mniejszości pod polską flagą".
Publiczność mogła usłyszeć rytmy fado i flamenco w wykonaniu szczecińskich i zagranicznych artystów - m.in. João de Sousy, portugalskiego muzyka mieszkającego w Polsce od 16 lat.

- Melodie i harmonie, które są częścią kultury iberyjskiej czy luzofońskiej, czyli Portugalia, Brazylia i Afryka. Przez język portugalski te melodie się rozciągają i jest płynący klimat - powiedział João de Sousa.

- Gram na saksofonie; łączymy kilka odległych od siebie stylistyk kulturowych i artystycznych. Nasz zespół przedstawia blues, jazz, gospel, polską muzykę romantyczną i flamenco - tłumaczył saksofonista, Sylwester Ostrowski.

Publice muzyka przypadła do gustu.

- Koncert był świetny, zaskakująco dobry. Dynamiczny, ekspresyjny, tyle kultur... - Tak, jak oni śpiewają, to nogi i ręce same tańczą. - Rewelacyjny, oszałamiający, nie mogę wyjść ze zdumienia, że repertuar może być tak przebogaty. Wszechstronnie zróżnicowana obsada. Przez cały tydzień nie będę spać - oceniali uczestnicy koncertu.

Festiwal "Mniejszości pod polską flagą" potrwa do 30 września. Organizatorami imprezy są Baltic Neopolis Orchestra i Radio Szczecin.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]
- Koncert był świetny, zaskakująco dobry. Dynamiczny, ekspresyjny, tyle kultur... - Tak jak oni śpiewają, to nogi i ręce same tańczą. - Rewelacyjny, oszałamiający, nie mogę wyjść ze zdumienia, że repertuar może być tak przebogaty. Wszechstronnie zróżnicowana obsada. Przez cały tydzień nie będę spać - oceniali uczestnicy koncertu.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty