Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dzięki interwencji Radia Szczecin, jedna z kwater na Cmentarzu Zachodnim, przy ulicy Bronowickiej w Szczecinie - została posprzątana. To miejsce, gdzie chowani są bezdomni, osoby samotne czy nieznane.
Prawie miesiąc temu informowaliśmy, że między grobami rosły wysokie chaszcze, widać było połamane krzyże. Odwiedzający nekropolię byli zasmuceni tym widokiem.

- No jest zaniedbana. Krzyży nie ma, tabliczek nie ma, pozapadane, zarośnięte. Bezdomny to bezdomny, ale powinien też jakiś tam szacunek mieć. - Zapadnięte klepowisko, nierówne. - Nie wiadomo kto leży, bo już te tabliczki wypłowiały - mówią szczecinianie.

Teraz kwatera wygląda zdecydowanie lepiej. Trawa została skoszona, krzyże naprawione. Do idealnego wyglądu jednak trochę brakuje. Na niektórych grobach wciąż są wysuszone rośliny, część tabliczek z imieniem i nazwiskiem - jest nieczytelna, wyblakła od słońca.

Miasto zapewnia, że kwatera będzie od teraz sprzątana systematycznie. Ponadto, sprawa wyblakłych tabliczek nagrobnych zostanie zgłoszona Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie, który odpowiada za pochówki osób bezdomnych.
Relacja Anny Arabskiej-Szmajdzińskiej.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty